Ministar kulture Zlatko Hasanbegović osvanuo je na naslovnici tjednika Novosti. Na fotografiji iz 1996. godine sporna je kapa na kojoj se navodno nalaze ustaška obilježja.
Pročitajte i ovo
Ne razmišlja o ostavci
Hasanbegović za Dnevnik.hr: 'Žao mi je jer ovo poprima obilježje ludila'
Objavio Tjednik novosti
FOTOGRAFIJA UZDRMALA JAVNOST Ministar Hasanbegović pozirao s ustaškom kapom?
UŽAS U GLINI
Tijela dvojice muškaraca pronađena u obiteljskoj kući! Otkriven je uzrok tragedije
užas u SAD-u
Djevojka (15) oteta dok je šetala psa: Otac locirao njezin mobitel i spasio je, poznato što se dogodilo
Još dvoje ozlijeđenih
Poznato kako se dogodila užasna nesreća: Muškarac poginuo, a dijete se bori za život
U SDP-u su jasni: Očekujemo da se odmah o svemu očituje sam ministar Zlatko Hasanbegović. 'Ministar Hasanbegović dužan je u nakraćem mogućem roku odgovoriti na pitanje radi li se doista o autentičnoj fotografiji i je li doista bio suradnik u časopisu Nezavisna Država Hrvatska u kojem je zagovarao granicu Republike Hrvatske na Drini', rekao nam je u telefonskom razgovoru Peđa Grbin.
Grbin naglašava da očekuje da se ministar Hasanbegović odmah očituje o spornoh fotografiji na naslovnici Novosti. 'Ako je odgovor potvrdan i ako je doista to učinio tada je jasno da mora odstupiti. Odgovor može bit samo: da ili ne', rezolutan je Grbin.
Brkić i Kovačić ne znaju o spornoj fotografiji u Novostima
Glavni tajnik i HDZ-ov koordinator Vijeća za suradnju
Milijan Brkić rekao je novinarima
, koji su tražili komentar o fotografiji ministra Hasanbegovića objavljenoj u Novostima, kako ne zna ništa, a Mostov koordinator Ivan Kovačić je rekao da su cijeli dan bili na sastanku Vijeća i da će Most o tome dati svoje mišljenje.
"Nemam pojma zaista. Ja sam vidio razno razne tipove s kokardama i sa ovim i onim. Mi smo jasan stav politički izrekli i zauzeli te ga u više navrata artikulirali i priopćili hrvatskoj javnosti - da smo protiv svih totalitarizama, nacizma, fašizma i komunizma i svih ideologija takvog značaja", kazao je Brkić novinarima nakon sastanka Vijeća za suradnju Domoljubne koalicije i Mosta upitan o objavi fotografije u "Novostima", glasilu Srpskog narodnog vijeća (SNV), koje navodi da je na njoj Hasanbegović s ustaškom kapom na glavi.
Pozvao je sve da se već jednom prestanu baviti prošlošću te prestanu više kontaminirati hrvatsku javnost i građane onima koji su iza nas. "Temelj Hrvatske države je Domovinski rat, hrvatski branitelji. Idemo sad razgovarati što moramo napraviti da bi Hrvatska sutra bila uređena država i da nam djeca ne bi selila iz ove prekrasne zemlje," naglasio je i upitao što su "Novosti" i čiji je to tjednik.
Napominjući kako su cijeli dan bili na sjednici Vijeća za suradnju, Ivan Kovačić (Most) kazao je kako će Most o tome dati svoje mišljenje jednako kao što je iznio svoj stav i o Ranku Ostojiću.
Ministar kulture Zlatko Hasanbegović insinuacijom, provokacijom i još jednom u nizu podvala kojom ga se želi diskreditirati nazvao je u srijedu objavu fotografije u "Novostima", glasilu Srpskog narodnog vijeća (SNV), koje navodi da je na njoj Hasanbegović s ustaškom kapom na glavi. (Darija Brnović/Hina)