Zadarsko Županijsko državno odvjetništvo u petak je zatražilo određivanje istražnog zatvora za britanskog državljanina Douglasa Canea, osumnjičenog za ubojstvo sunarodnjaka ispred noćnog kluba na Zrću, a sudac istrage odluku će objaviti u poslijepodnevnim satima.
Ročište na kojem sudac istrage zadarskog Županijskog suda odlučuje o zahtjevu tužiteljstva da se osumnjičenom Britancu odredi jednomjesečni istražni zatvor počelo je u 14 sati, doznaje se od glasnogovornika Hrvoja Viskovića.
Osumnjičeni 25-godišnjak je prethodno ispitan u Državnom odvjetništvu koje je protiv njega pokrenulo istragu i zatražilo pritvor, prvenstveno zbog opasnosti od bijega.
Još se istražuju okolnosti
Tijekom noći osumnjičeni je iz Policijske postaje u Novalji prevezen pritvorskom nadzorniku u Zadru, iako je jučer bilo najavljeno da će biti prevezen u Gospić. Pretpostavlja se da je Zadar odabran zbog manje udaljenosti i zbog daljnjeg postupanja koje će se također ondje odvijati, doznaje novinar Dnevnika Nove TV Šime Vičević.
Policija još uvijek istražuje okolnosti koje su dovele do ubojstva britanskog turista Uga Wilsona (26), zvanog Kraze, u srijedu oko 5:30 ispred noćnoga kluba "Kalypso", na plaži Zrću u Novalji.
Neslužbene informacije govore da je sukob između dviju skupina engleskih gostiju započeo unutar kluba, a završio se na platou ispred ulaza u klub. S jedne strane našli su se ubijeni Ugo Wilson i druga dvojica ozlijeđenih britanskih gostiju, a na drugoj osumnjičeni 25-godišnjak, navodno Douglas C., također iz Velike Britanije, odnosno Londona, sa svojim prijateljima. Svi su oni bili gosti popularnog Hideout Festivala, koji se već deset godina održava na Zrću u lipnju, doznaje Zadarski.hr.
Prema informacijama s društvenih mreža, prijatelji ubijenog navode kako je u Novalju došao s djevojkom, koja je još uvijek tamo.
Ugo je izboden nožem najmanje pet puta i preminuo je na mjestu događaja. Kako je napadač uspio ubiti njega i raniti dvojicu muškaraca iz Ugova društva, policija pokušava rekonstruirati na temelju snimki nadzornih kamera koje su zabilježile cijeli događaj. Upravo je snimka nadzornih kamera ispred "Kalypsa" pomogla policiji u pronalaženju 25-godišnjeg sumnjivca koji je pokušao pobjeći avionom iz zračne luke u Splitu te je uhićen u četvrtak ujutro. (Hina/N.C.)
-
Susjedi sumnjaju na jedno
Hara kašalj za koji nema lijeka, a liječnici ne mogu utvrditi ni uzrok: "Što god dajemo od terapije, ne pomaže"
-
bespomoćni i u strahu
Majka Klare Buntić: "Tukao ju je redovito, njegova obitelj sve je prikrivala. Prijetio je da će ubiti bebu. Sada je još gori"
-
ima i novog odvjetnika
Filip Zavadlav prvi put iznio obranu: "Nisam ubojica. Ja sam samo tamo šetao. Meni treba dati Nobelovu nagradu za mir"