Obavijesti Video Pretražite Navigacija
To je loša navika

VIDEO Odmaknite mobitel od uha dok uspostavljate poziv, evo zašto

Slika nije dostupna
Slika nije dostupna
Više od 6 milijuna hrvatskih mobitela, tvrde epidemiolozi i profesori elektrotehnike, nije uopće bezopasno ako ih se zloupotrebljava. A to je višesatno korištenje, držanje uz tijelo, pa i nošenje po tri uređaja u džepovima.

Profesori koji mjere zračenja mobitela u laboratoriju za elektromagnetska polja ne preporučuju višesatne razgovore na mobitelu. 'Ako morate s nekim razgovarati dva sata onda se bolje naći oči u oči nego pričati s nekim na mobitel', kaže prof. Davor Bonefačić s FER-a.

Pročitajte i ovo Bodljikava žica Komentirali predsjednik i premijer Nižu se reakcije na tvrdnje talijanskih obavještajnih službi: "Mene puno više zanima što će SOA procijeniti ..." Pojačane patrole na francuskim ulicama najviši stupanj pripravnosti Zbog islamističkog napada Francuska mobilizirala još 7000 vojnika za patroliranje ulicama

Dokazana je povezanost zračenja i muške neplodnosti. 'Preporučuju se da se mobiteli ne drže do tijela da se izbjegne držanje po džepovima nepotrebno, mnogo tinejdžerica ima naviku držati mobitele i po majicama', kaže dr. Matijana Jergović, epidemiologinja i zdravstvena ekologinja.

VIDEO Top 5 mobitela koji NAJVIŠE ZRAČE

Stoga, žene - mobitele što dalje od grudi.

A uređaj najviše zrači kad uspostavlja vezu. 'Kad ste spojili vezu onda je utjecaj toplinskog zračenja vrlo malen, ne mobitel držat na uhu i čekat da dobijete sugovornika, lijepo nazovete i držite mobitel pred sobom i vidite kad je uspostavljena veza, onda stavite na uho i mijenjati jedno uho pa drugo', kaže dr. Marija Zavalić.

DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook  

Povezane teme

Još brže do
svakodnevnih vijesti.

Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju
Još aktualnosti
Još vijesti
Pretražite vijesti

Budite u tijeku s najnovijim događanjima

Obavijesti uključene