Obavijesti Video Pretražite Navigacija
To je loša navika

VIDEO Odmaknite mobitel od uha dok uspostavljate poziv, evo zašto

Slika nije dostupna
Slika nije dostupna
Više od 6 milijuna hrvatskih mobitela, tvrde epidemiolozi i profesori elektrotehnike, nije uopće bezopasno ako ih se zloupotrebljava. A to je višesatno korištenje, držanje uz tijelo, pa i nošenje po tri uređaja u džepovima.

Profesori koji mjere zračenja mobitela u laboratoriju za elektromagnetska polja ne preporučuju višesatne razgovore na mobitelu. 'Ako morate s nekim razgovarati dva sata onda se bolje naći oči u oči nego pričati s nekim na mobitel', kaže prof. Davor Bonefačić s FER-a.

Pročitajte i ovo Pojačane patrole na francuskim ulicama najviši stupanj pripravnosti Zbog islamističkog napada Francuska mobilizirala još 7000 vojnika za patroliranje ulicama Ilustracija Masovni sudari Jezivi prizori na ulicama: Gotovo tisuću ptica pronađeno nepomično na podu, padale su s neba - "To je vaša najgora noćna mora"

Dokazana je povezanost zračenja i muške neplodnosti. 'Preporučuju se da se mobiteli ne drže do tijela da se izbjegne držanje po džepovima nepotrebno, mnogo tinejdžerica ima naviku držati mobitele i po majicama', kaže dr. Matijana Jergović, epidemiologinja i zdravstvena ekologinja.

VIDEO Top 5 mobitela koji NAJVIŠE ZRAČE

Stoga, žene - mobitele što dalje od grudi.

A uređaj najviše zrači kad uspostavlja vezu. 'Kad ste spojili vezu onda je utjecaj toplinskog zračenja vrlo malen, ne mobitel držat na uhu i čekat da dobijete sugovornika, lijepo nazovete i držite mobitel pred sobom i vidite kad je uspostavljena veza, onda stavite na uho i mijenjati jedno uho pa drugo', kaže dr. Marija Zavalić.

DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook  

Povezane teme

Još brže do
svakodnevnih vijesti.

Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju
Još aktualnosti
Još vijesti
Pretražite vijesti

Budite u tijeku s najnovijim događanjima

Obavijesti uključene