Obnova Bošnjaka u punome je jeku: "Radimo kao da su nas pustili s lanca, svi želimo pomoći"
Piše DNEVNIK.hr,
03. srpnja 2024. @ 19:32
komentari
Obnova u punom jeku - 4Foto: DNEVNIK.hr
U Bošnjacima šteta se i dalje zbraja, a u nekim kućama više se ne može živjeti. Kako traje proces obnove provjerio je reporter Dnevnika Nove TV Domagoj Mikić.
Mještani u Bošnjacima i dalje saniraju posljedice olujnog nevremena koje je u ponedjeljak pogodilo istok Hrvatske.
Civilna zaštita započela je s 3D mapiranjem cijelog sela kako bi procjena šteta bila što brža i preciznija. Više od 600 domaćinstava ostalo bez električne energije, no u njih 400 struja je do srijede vraćena.
U dvjema kućama mještani više ne mogu živjeti zbog količine štete. Bit će im dopremljeni stambeni kontejneri. Općina je proglasila prirodnu nepogodu, no dobra vijest je da narednih dana ne bi trebala padati kuša.
Situaciju na terenu otišao je provjeriti reporter Dnevnika Nove TV Domagoj Mikić. Sa Željkom Pavlićem, vlasnikom jedne od kuća, pričao je o tome kako napreduje obnova mjesta.
S mještaninom Kristijnom pričao je o tome koliko dugo se radi na obnovi krovišta.
"Došao sm iz noćne smjene pomoći na kući svog ujaka, nakon što sam pomogao dvjema kolegama. Trka je s vremenom, svi se žurimo kao da su nas pustili s lanca", rekao je.
"Teško je reći kda ćemo završiti, treba sve poletvati. Očekujemo sutra pokrivanje i onda dalje", komentirao je Kristijan.
Mjesto je zahvatila prava susjedska solidarnost, a u Bošnjake pristižu crijepovi iz cijele Hrvatske
Vlasnik jedne od kuća Željko Pavlić procijenio je da je šteta otprilike 70 do 80 posto, ovisno o objektu.
Ocijenio je i reakcije općine i države.
"Dobro su odradili s obzirom na nervozu ljudi. Ne može se raditi stihijski. Tempo je normalan, sve na vrijeme dolazi. Kraj radova očekujemo za 6-7 dana, da se sve dovede u normalu. Gospodarske zgrade ćemo raditi kasnije", rekao je i dodao da svi pomažu koliko mogu.