Svjedokinja Nada Žestić iz sela Klisa, koja je uglavnom ponovila svoj iskaz, posebno se osvrnula na događaje od 12. studenoga, kad je posljednji put vidjela svojeg muža Jovu.
Pročitajte i ovo
U Bjelovaru
U parku prišao dječaku, dirao ga i rekao "Hoćeš da ti ga stavim?" - Ovo je kazna koju je dobio
Predsjednik Srbije ponovno napada Mesića
Tadić: Mesićev oprost Rimcu je zločin
'U naše su dvorište došla trojica pripadnika Hrvatske vojske. Tražili su nas dokumente i pitali za supruga', rekla je, dodajući da je među njima prepoznala Marijana Poletu, koji joj je drugi dan donio dokumente. 'Tada sam ga pitala za supruga, a on mi je rekao da će za mjesec dana biti razmijenjen. Tek poslije sam od Jeke Žestić čula da ne tražim supruga živog', rekla je svjedokinja Žestić i dodala da joj sumještanka prilikom prvog susreta nije rekla ni tko je ubio njezina supruga niti kako je ubijen, nego samo da su svi bili na Ribnjacima u podrumu.
Nada Žestić prisjetila se i drugih događaja u selu Klisu 1991. Rekla je da je ona iz Klisa otišla u Zagreb sredinom ožujka 1992. nakon što su joj dvije bombe bačene u kuću i da joj je u Zagrebu Jeka Žestić više rekla o tomu kako joj je muž nastradao.
Za svjedokinju pitanje je imao i optuženik Tomica Poleto, za kojega je svjedokinja kategorično rekla da on nije bio u njezinu dvorištu, nego da se sjeća kako je taj drugi Poleto bio pjegav i stariji.
Kći Nade Žestić Mira Sekulić ispričala je što je poduzimala krajem 1991. i početkom 1992. godine kako bi doznala gdje joj je otac i što se dogodilo. Za njegovu je smrt doznala krajem ožujka, kad je došla u selo Klisu, gdje je susrela Jeku, koja joj je rekla da oca ne traži živoga.
Suđenje šestorici optuženika - Damiru Kufneru, Davoru Šimiću, Pavlu Vancašu, Tomici Poleto, Željku Tutiću i Antunu Iveziću nastavlja se sutra ispitivanjem novih svjedoka koji su bili uključeni u rad ondašnjega Kriznog stožera za pakračku općinu. Nakon toga u četvrtak, 6. studenoga, bit će ispitana i četvorica pripadnika njihova voda Vojne policije.
Bivše pripadnike voda Vojne policije Županijsko državno odvjetništvo tereti da su u studenome i prosincu 1991. te do veljače 1992. tijekom obrane pakračkog područja od napada paravojnih postrojba pobunjenog dijela srpskog stanovništva i JNA počinili kažnjivo djelo protiv čovječnosti i međunarodnog prava te kažnjivo djelo ratnog zločina protiv civila.
Tereti ih se da su srpske civile iz sela Kipa i Klisa odvodili u improvizirani zatvor u Ribnjacima kod Marina Sela radi ispitivanja, gdje su ih fizički i psihički zlostavljali. Optužnica se temelji na iskazima preživjelih svjedoka te obdukciji posmrtnih ostataka sedam žrtava koje su 1992. pronađene na Ribnjacima i naknadno identificirane.