Slika nije dostupna
Slika nije dostupna

Zoran Milanović, predsjednik SDP-a, na sjednici Predsjedništva stranke predstavio je izborne liste koalicije Hrvatska raste, za 10 izbornih jedinica.


Na sjednici Predsjedništva SDP-a  Zoran Milanović predstavio je izborne liste koalicije Hrvatska raste za predstojeće parlamentarne izbore. Njih je nakon sjednice potvrdio Glavni odbor stranke. 

Vezani članci Slika nije dostupna DAN U KAMPANJI S SDP-OM Zavirili smo tamo gdje kamere i nisu uobičajene Slika nije dostupna Tko se sve nalazi na listama?

Uoči sjednice potpredsjednik stranke Gordan Maras protrčao je pored novinara i rekao kako žuri te dobacio kako možda ni ne bude na listi. No ipak je na listi u II. izbornoj jedinici.

Krajnji rok je u ponedjeljak - tko će se naći na izbornoj listi HDZ-a?

Kratku je izjavu novinarima dao potpredsjednik Vlade i član Predsjedništva stranke Branko Grčić, koji je na listi u X. izbornoj jedinici. 'Sve ćemo jutros potvrditi. Ovdje nije bitna pozicija i ego, ovdje je bitna pobjeda, a to znači da najbolji ljudi moraju biti na listama i SDP, i naša koalicija ide do pobjede', kratko je rekao, prije sjednice Predsjedništva, Grčić.

Ovako izgleda popis prvih na listi po izbornim jedinicama.

U I. izbornoj jedinici, to će biti Zoran Milanović, II. Josip Leko, III. Siniša Hajdaš Dončić, IV. Domagoj Hajduković, V. Zdravko Ronko, VI. Boris Lalovac, VII. Milanka Opačić, VIII. Željko Jovanović, IX. Ranko Ostojić, te u X. izbornoj jedinici Ante Kotromanović.

Liste je potvrdio Glavni odbor stranke, a one izgledaju ovako:

I. izborna jedinica

1. Zoran Milanović

2. Vesna Pusić (HNS)

3. Davor Bernardić

4. Igor Dragovan

5. Orsat Miljenić

6. Siniša Varga

7. Joško Klisović

8. Melita Mulić

9. Alen Prelec

10. Igor Kolman (HNS)

11. Gordana Pažur (HSU)

12. Snježana Bužinec

13. Sonja Konig (HNS)

14. Karolina Leaković

II. izborna jedinica

1. Josip Leko

2. Gordan Maras

3. Vedran Babić

4. Gordana Sobol

5. Željko Šemper (HSU)

6. Dražen Pros

7. Stanko Grčić (A-HSS)

8. Anka Mrak-Taritaš (HNS)

9. Vesna Jakas

10. Hrvatski laburisti, kandidat

11. Višnja Fortuna (HSU)

12. Draženko Pandek

13. Melita Samoborec (HNS)

14. Branimir Katalenec

III. izborna jedinica

1. Siniša Hajdaš Dončić

2. Milorad Batinić (HNS)

3. Dragica Zgrebec

4. Matija Posavec (HNS)

5. Marija Puh (HNS)

6. Hrvatski laburisti, kandidat

7. Mario Habek

8. Snježana Španjol

9. Božica Makar (HNS)

10. Dubravko Bilić

11. Dunja Špoljar

12. Valentin Kočila (HSU)

13. Štefanija Damjanović (HNS)

14. Predrag Štromar (HNS)

IV. izborna jedinica

1. Domagoj Hajduković

2. Ivan Vrdoljak (HNS)

3. Jaroslav Pecnik (Hrvatski laburisti)

4. Tomislav Žagar

5. Damir Tomić

6. Marijana Živko

7. Sonja Kovač

8. Hrvatski laburisti,kandidat

9. Ivana Deskar

10. Ivo Begović (A-HSS)

11. Željka Zagvozda

12. Mirjana Nedović

13. Stjepan Ćuraj (HNS)

14. Mirta Vlahović

V. izborna jedinica

1. Zdravko Ronko

2. Tihomir Jakovina

3. Marija Ilić (HSU)

4. Predrag Matić

5. Damir Rimac

6. Ivica Mandić (HNS)

7. Biljana Gaća

8. Hrvatski laburisti, kandidat

9. Roberto Lujić

10. Ermina Berbić Kolar

11. Marinko Lukenda (HSU)

12. Anica Birač

13. Vera Bošnjak (HNS)

14. Martina Vlašić

VI. izborna jedinica

1. Boris Lalovac

2. Rajko Ostojić

3. Goran Beus Richembergh (HNS)

4. Mirando Mrsić

5. Ivo Jelušić

6. Zoran Vasić

7. Bojan Glavašević

8. Kristina Ikić-Baniček

9. Iva Prpić

10. Hrvatski laburisti, kandidat

11. Ljeposava Barta (HSU)

12. Maja Sporiš

13. Boris Blažeković (HNS)

14. Svjetlana Lazić

VII. izborna jedinica

1. Milanka Opačić

2. Mihael Zmajlović

3. Nada Turina Đurić (HNS)

4. Nenad Stazić

5. Tomislav Saucha

6. Damir Mateljan

7. Saša Đujić

8. Kristijan Rajšel

9. Nenad Livun

10. Alojz Horvat (A-HSS)

11. Eni Šebalj

12. Sanja Udović

13. Marko Boras Mandić (HNS)

14. Vesna Nađ

VIII. izborna jedinica

1. Željko Jovanović

2. Peđa Grbin

3. Silvano Hrelja (HSU)

4. Nandi Tireli (Hrvatski laburisti)

5. Ana Komparić-Devčić

6. Tanja Vrbat

7. Dino Manestar

8. Danijel Ferić

9. Andrej Poropat (HNS)

10. Sandra Krpan

11. Hrvatski laburisti, kandidat

12. Ada Damjanac

13. Mirela Ahmetović

14. Walter Volk

IX. izborna jedinica

1. Ranko Ostojić

2. Ivan Klarin

3. Sabina Glasovac

4. Ingrid Antičević-Marinović

5. Franko Vidović

6. Klement Bašić (HNS)

7. Duško Vidov

8. Vedran Kovačić

9. Renata Sabljar-Dračevac

10. Tomislav Zrinski

11. Marija Alfirev

12. Anđelko Parčina (A-HSS)

13. Vlatka Duilo (HNS)

14. Boris Milošević

X. izborna jedinica

1. Ante Kotromanović

2. Branko Grčić

3. Arsen Bauk

4. Darko Parić

5. Davor Penić

6. Valentin Dujmović (HNS)

7. Nikša Peronja

8. Veselko Gabričević (HSU)

9. Tonči Bilić

10. Ivana Marković

11. Tonka Ivčević

12. Luce Gvozden (HSU)

13. Srdjan Gjurković (HNS)

14. Ljubica Brailo

DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook  

Još brže do svakodnevnih vijesti prilagođenih tebi. PREUZMI novu Još lakše do najnovijih vijesti o poznatima. Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju