Nakon ustupanja dokaza, svaka zemlja bi procesuirala takav zločin u svojoj državi, a druga bi država, ako bi zaključila da je postupak proveden sukladno zakonima te države, obustavljala postupak kao presuđen, rekla je nakon sastanka ministrica pravosuđa Ana Lovrin.
Pročitajte i ovo
Deportacije
Izrael usvojio još jedan sporni zakon: "Ovo je protiv naših temeljnih vrijednosti"
drama u bih
Državna policija preuzela istragu o terorističkom napadu dječaka na policajce, uključen i EUROPOL
Ministrica je pojasnila da Hrvatska Srbiji i obrnuto neće ustupati suđenja, nego dokaze. "Nakon što država provjeri da se postupak vodio kao što bi bilo i u matičnoj zemlji, onda odlučuje hoće li u svojoj zemlji zaključiti slučaj", rekla je ministrica.
Srpski ministar pravde rekao je da bi se tim sporazumom tehnički odredila suradnja dvaju odvjetništava, ustupanje predmeta i omogućavanje izvođenja dokaza.
"Postigli smo suglasnost, sporazum je dobar i on će riješiti ovo pitanje", rekao je Stojković. Dodao je da je njegovo ministarstvo dalo suglasnost i da bi sporazum mogao biti potpisan prije kraja godine.
Hrvatsko i srpsko ministarstvo pravosuđa dogovorili su takav način suradnje budući da obje zemlje imaju ustavne odredbe koje brane izručivanje svojih građana u druge zemlje.