Povodom 80. godišnjice oslobođenja Korčule od fašista na tom se otoku u subotu održava koncert zbog kojeg su braniteljske udruge najavile prosvjed.
Samo oprezno
Znate li koliki je domet radara za mjerenje brzine vožnje? Evo koliko daleko mogu snimati
Zabranjeno
Ove predmete nikad ne smijete imati u automobilu: Prijeti vam visoka kazna ako vas policija uhvati
Javlja DIRH
Provjerite zalihe u kuhinji: Povlači se proizvod, pun je opasne bakterije
Naime, na koncertu bi trebao nastupati crnogorski amaterski zbor KIC pop hor, a najava njihova dolaska zasmetala je Udruzi hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata.
Članovima zbora poslali su otvoreno pismo u kojem zahtijevaju da odustanu od svojeg nastupa.
"Kao udruge podržavamo obilježavanje 80. godišnjice oslobođenja Korčule, ali nam je kao hrvatskim braniteljima neprihvatljivo da pjesme s kojima namjeravate nastupiti pjeva zbor iz države iz koje dolazi vojska koja nas je zajedno sa vojskom iz Srbije napala 1991. Vojska od koje smo branili Dubrovnik, Ston i ostatak Republike Hrvatske", napisali su u otvorenom pismu koje je potpisao i predsjednik UHDDR-a.
Otvoreno pismo Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata
Foto:
Facebook / Screnshoot
Posebno im je zasmetalo i sljedeće: "simboli totalitarnog režima bivše države na ovim prostorima koji se često nalaze u pozadini prilikom vaših nastupa, a veličaju jugoslavenski unitarizam".
Zbog toga su najavili prosvjed protiv koncerta ispred Ljetnog kina gdje se isti i trebao održati. Najavili su i da će pjevati hrvatske pjesme.
Inače, Zbor Kic hor osnovao je 2017. godine, a broji 60-ak pjevača amatera. Početkom ove godine održali su svoj stoti koncert.
Izvode pjesme Bijelog dugmeta, Plavog orkestra, Olivera Mandića, Smaka, Perpera, Gibonnija, Urbana. Posebno su poznati po izvođenju antifašističkih i partizanskih pjesama.
Pročitajte i ovo
Objavljene šokantne snimke
FOTO/VIDEO Prije rata u ovom je gradu živjelo 17.000 ljudi, a sada je gotovo u potpunosti uništen
Pročitajte i ovo
pale su predrasude
Srpkinja odradila sezonu pa objavila zašto je promijenila mišljenje o Hrvatima: "Pišem ovako javno..."