Obavijesti Pretražite Navigacija
Bankari 'ne šljive' premijerku

Ne nižim kamatama - i oni imaju loše uvjete zaduživanja

Slika nije dostupna
Slika nije dostupna
Premijerka Jadranka Kosor najavila je da će od banaka zatražiti spuštanje kamatnih stopa na sve vrste kredita.

Ukoliko banke ne poslušaju njezin zahtjev, premijerka je najavila da će razmisliti o uvođenju nameta.

Pročitajte i ovo Ilustracija banke šalju obavijesti Život u crvenom: Mijenjaju se pravila za minus na računu, a ovako se iz njega možete izvući Slika nije dostupna Bankari poručuju Bohaček: Kad gospodarstvo poraste, kamate će pasti

>> Premijerka bankarima: Snizite kamate!

Zoran Bohaček, predsjednik Hrvatske udruge banaka, rekao je da postoje pravila zbog kojih su kamate visoke.

'Hrvatska je zemlja koja spada u rizičnu skupinu', objasnio je Bohaček. 'Prema tome, i naše banke se po lošijim uvjetima zadužuju u inozemstvu.'.

Bohaček je za primjer Mađarske koja je uvela porez na banke rekao da su se Mađari pokazali lošim đacima. 'Bilo bi suludo pratiti njihov model', rekao je Bohaček i dodao da su Mađari dobili i kritike od Europske unije.

Ekonomski analitičar Luka Brkić smatra da se ne može od banaka tražiti solidarnost u krizi te da se banke ne mogu umjesto države baviti rješavanjem krize.

Sindikati su mišljenja da bi banke trebale sudjelovati u borbi s krizom, dok iz Hrvatske udruge poslodavaca nisu imali komentara na ovu temu. 'Ključ svega ovoga puta leži u bankama. Ako su spremne, a morale bi biti spustiti kamate na kredite to će biti najbolji poticaj gospodarstvu', smatra Krešimir Sever iz Nezavisnog sindikata.

Povezane teme

Još brže do
svakodnevnih vijesti.

Preuzmi novu DNEVNIK.hr aplikaciju
Još aktualnosti
Pretražite vijesti

Budite u tijeku s najnovijim događanjima

Obavijesti uključene