Vlasnik Dioki grupe i riječkoga Novog lista, Robert Ježić, pušten je iz pritvora jer su ispitani svi svjedoci.
Podijelite
U zatvoru u Remetincu Ježić je bio od prosinca prošle godine. Protiv njega se vodi istraga da je zajedno s bivšim premijerom Ivom Sanaderom, bivšim predsjednikom uprave HEP-a Ivanom Mravkom i direktorom HEP-ove opskrbe Ivanom Mrljakom dogovorio prodaju struje Diokija po cijenama nižima od tržišne, pri čemu je HEP navodno oštećen za 6,3 milijuna kuna.
Prije nešto više od mjesec dana istraga je proširena i zbog sumnje da je Sanadera potaknuo na pokušaj zloporaba 'teških' 10 milijuna eura na štetu JANAF-a.