Pitanje je to koje se već nekoliko dana nameće istražiteljima koji intenzivno pokušavaju rasvijetliti motive njegove divljačke vožnje po prometnoj zagrebačkoj Ilici, kada su živote izgubile dvije žene.
KINA I JAPAN
Sukob se pogoršava: "To signalizira potencijalni napad"
Nova akcija USKOK-a
Zbog tone marihuane uhićenja u Osijeku i Tenji: Poznato u što su osumnjičenici ulagali novac
napad duž granice
Počeo novi rat: Izvedeni zračni udari, propao mirovni sporazum
Kako neslužbeno doznaje Jutarnji list, nakon što je policija provela kriminalističko istraživanje, indicije o utrkivanju su se aktualizirale na osnovi prikupljenih materijalnih dokaza.
Tijekom istraživanja policajci su s obližnjih zgrada skinuli snimke nadzornih kamera, a na njima je, navodno, vidljivo da se Mercedes kojim upravlja M.K. između drugih vozila de facto utrkuje s nepoznatim automobilom za koji je na snimkama, s obzirom na lošu kvalitetu i jako veliku brzinu kretanja, vidljivo samo da je crvene boje.
Policija i tužiteljstvo, pak navodno sumnjaju da se iz navedenih snimaka može pretpostaviti da su se dva vozila utrkivala, no je li doista bilo tako ili je riječ o pukoj slučajnosti da su se te večeri na istoj prometnici našla dva vozača koja su jurcala u istome smjeru, još se utvrđuje.
Iako je nakon nesreće potvrđeno da M.K. u vrijeme nesreće nije bio pod utjecajem alkohola ni opijata, tijekom njegova bolničkog liječenja, koje je potrajalo četiri dana, u urinu su, doznaje Jutarnji pronađeni tragovi THC-a, aktivne komponente marihuane.
THC u sustavu ostaje danima te se skladišti u masno tkivo, gdje se najsporije eliminira te su ponekad potrebni dani, pa i mjeseci da se “ispere” iz organizma.
Podsjetimo, Općinsko državno odvjetništvo zatražilo je jednomjesečni istražni zatvor za dvadesetogodišnjeg M.K., što je sudac istrage i prihvatio.