Dnevnik.hr
U emotivnom istupu pred zgradom Vlade, britanski premijer Keir Starmer podnio je ostavku. Učinio je to poslije višemjesečnih pritisaka unutar njegove Laburističke stranke i niza ostavki njegovih ministara. Starmer je prije dvije godine ostvario veliku pobjedu na izborima, ali je na premijerskoj poziciji opstao svega dvije godine, a u zemlji sve veću popularnost bilježi krajnja desnica. Laburisti će sada između sebe birati novog premijera. Prema medijima, favorit je gradonačelnik Manchestera Andy Br-nam, koji je prije nekoliko sati potvrdio svoju kandidaturu.
Obavijesti uključene