Čilić zbog kiše sutra nastavlja meč

Dvoboj prvog kola olimpijskoga turnira u tenisu između hrvatskog tenisača Marina Čilića i Argentinca Juana Monaca prekinut je zbog kiše kod rezultata 6:4, 6:7 (5), 0:1 za Argentinca i nastavit će se u ponedjeljak.

Jedini zdravi hrvatski tenisač na Olimpijskim igrama propustio je meč loptu na servis protivnika kod 5:4 u drugom setu, no forehand koji je mogao Čilića odvesti u drugo kolo otišao je daleko izvan terena, a dvoboj u "tie-break" i konačno u treći set koji je prekinut zbog proloma oblaka u trenutku kada je servirao Međugorac.

Pročitajte i ovo Smrtonosne kiše Smrtonosni tajfuni VIDEO Bila je to najjača kiša u 140 godina: Dramatični prizori nakon što su gradove poharale razorne oluje Changfeng Hospital Strašne snimke VIDEO Dramatične snimke požara u bolnici, poginulo 29 osoba: Vezali su posteljinu i spuštali se niz zgradu

Čilić je uzeo prvi set "breakom" kod rezultata 5:4, u drugom setu je kiša prekinula meč kod 3:3, a nakon Čilićeve propuštene meč-lopte, u "tie-breaku" je naš tenisač poveo sa 1:0, a potom izgubio šest poena zaredom. Nije se predao i uspio je smanjiti na 5:6, da bi ponovno forehand i opet daleko izvan terena vratio Monaca u dvoboj, koji će se, ukoliko vrijeme dopusti, a prognoza je za Peking dobra, nastaviti u ponedjeljak.

Pobjednik dvoboja Čilić - Monaco igra u 2. kolu protiv 12. nositelja Čileanca Fernanda Gonzaleza.