Olić i Petrić ostali na vrhu Bundeslige

U derbiju osmog kola njemačkog nogometnog prvenstva HSV i Schalke su pred 57.000 gledatelja odigrali bez pobjednika 1:1.

Važnu utakmicu bolje su otvorili domaći. HSV je poveo pogotkom Trochowskog u 29. minuti, a rezultat je izjednačio Howedes u 48. minuti, koji se kasnije više nije mijenjalo.

U redovima domaćeg sastava Ivica Olić je igrao svih 90 minuta, dok je Mladen Petrić ušao u igru u 61. minuti. Ivan Rakitić nije nastupio za Schalke.

Ovim rezultatom HSV je zadržao vodeću poziciju na ljestvici sa 17 bodova, jedan bod manje ima Hoffenheim, dok je na trećoj pozciji Bayer Leverkusen sa 15 bodova. Schalke trenutačno drži šesto mjesto sa 13 bodova, a na začelju je Eintracht sa tek tri boda.