Bundesliga: Bayern tone, Hoffenheim na vrhu

Ovogodišnje izdanje Bundeslige očito će biti jako zanimljivo. Bavarska momčad prepuna zvijezda nastavlja crni niz i nalazi se u donjem dijelu ljestvice, dok novi prvoligaš Hoffenheim i dalje pobjeđuje te drži vrh ljestvice.

Hrvatski reprezentativac Josip Šimunić odigrao je svih 90 minuta za berlinsku Herthu koja je u 7. kolu nejmačkog prvenstva kao gost svladala Bayer u Leverkusenu sa 1-0.

U najzanimljivijoj utakmici subotnjeg programa Stuttgart je na svom terenu s visokih 4-1 svladao Werder, dok je iznenađenje priredio Bochum koji je na gostovanju kod Bayerna u Muenchenu odigrao 3-3.

Bavarci su do 84. minute vodili 3-1, ali tada su u razmaku od samo nekoliko sekundi primili dva pogotka i ispustili još dva boda. Momčad prepuna skupih zvijezda trenutno je 11. na ljestvici.

Vrh ljestvice uoči nedjeljna tri dvoboja preuzeo je Hoffenheim koji je sa 2-1 kao domaćin u Mannheimu svladao Eintracht iz Frankfurta.

REZULTATI 7. KOLA:

Borussia M. - Koeln 1-2 (Brouwers 11 / Ehret 5, Novaković 88)
Hoffenheim - Eintracht 2-1 (Ba 47, 72 / Steinhoefer 66)
Bayern - Bochum 3-3 (Van Buyten 16, Ze Roberto 45, 68 / Kaloglu 29, Dabrowski 84, Grote 85)
Stuttgart - Werder 4-1 (Khedira 18, Traesch 29, Hilbert 63, Lanig 88 / Diego 65)
Bayer - Hertha 0-1 (Voronjin 89)