I izbornik Bilić je svjestan da kvaliteta igre u utakmici sa Slovačkom nije bila na najvišoj razini.

U glavnoj provjeri uoči početka kvalifikacija za EP Hrvatska je sinoć odigrala miroljubivih 1:1 s domaćinom Slovačkom. Prvo poluvrijeme za zaborav, drugo nudi optimizam, to je naš zaključak. Odmah nakon utakmice progovorio je i izbornik Bilić.

Vezani članci Kad su Vatreni na Euru, Hrvati troše više - 4 Kad Vatreni pobjeđuju Hrvati troše više: Evo koliko smo potrošili na prve dvije utakmice, a koliko u euforična tri tjedna 2018. Zoran Milanović Davno prije nego što je postao predsjednik Hrvatske bio je strastveni navijač, utakmice je pratio okružen poznatim ljepoticama

'Mislim da je za ovu fazu priprema nogometaša utakmica bila dobra te je poslužila kao dobra provjera za početak kvalifikacija, posebno za nas s obzirom da nismo bili na SP-u. Jasno, nedostajao je natjecateljski naboj. Mi smo uz pozitivan rezultat uspjeli i isprobati sve igrače koje smo htjeli, tako da smo zadovoljni jer se pokazalo ono što smo i očekivali', prenose izbornikove riječi sportnet koji je još te dodao:

'S onom varijantom iz prvog dijela smo više kontrolirali utakmicu, ali smo bili i mi manje opasni, dok smo u drugom dijelu dobili šanse, ali smo i bili ranjiviji. Siguran sam da će se igrači kroz trening i prve nastupe u klubovima dići za tih 10-15 posto i da ćemo za kvalifikacije biti spremni.'

Po viđenom smo zaključili da najveća gužva vlada u napadačkom dijelu momčadi. Dokaz tomu je i zamjena na poluvremenu kada su umjesto Kranjčara, Olića i Mandžukića ušli Eduardo, Jelavić i Petrić.

'Smatramo da nije bilo igrača koji su podbacili, 45 minuta ne može promijeniti puno u njihovom statusu. Jelavić je još jednom pokazao da je izrastao u vrhunskog napadača i, što je za nas posebno bitno, u jedan tip igrača koji nama nedostaje, pa sigurno očekujemo da bude naša snaga u kvalifikacijama.'