Pala i Rusija!

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u 3. je kolu skupine F na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj svladala Rusiju sa 32-27 (16-11) i tako s maksimalnih šest bodova osvojila prvo mjesto.

U drugi krug natjecanja, hrvatski rukometaši će prenijeti dva boda.

Pročitajte i ovo Geert Wilders Završili parlamentarni izbori Antiislamski i antieuropski populist mogući novi premijer zemlje tulipana: "Nizozemska će biti vraćena Nizozemcima, tsunami azila i migracija bit će obuzdan" Slika nije dostupna Njemačka svjetski prvak u rukometu

Pred 6.000 gledatelja u Porsche Areni u Stuttgartu sudili su
Bord i Buy iz Francuske.

Protiv najjačeg protivnika u prvom krugu natjecanja Hrvatska je stigla do nove pobjede kontroliravši rezultat od početka do kraja dvoboja.

Odlična obrana u samom otvaranju utakmice omogućila je nekoliko brzih protunapada i vodstvo 12-6 u 20. minuti.

Kako je dobro funkcionirala hrvatska zona u tom dijelu utakmice najbolje govori činjenica da su francuski suci nekoliko puta prijetili Rusima oduzimanjem lopte zbog pasivne igre.

Ipak, početkom drugog poluvremena ruska reprezentacija uspjela se u nekoliko navrata približiti na samo dva gola zaostatka.

Odlično je branio njihov vratar Kostigov, dok naši čuvari mreže nisu uspjeli ništa uhvatiti.

Kriza je dosegla vrhunac u 35. minuti kada su Rusi uspjeli postići čak dva gola s igračem manje.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 50. minuti dvoboja.
Pri rezultatu 25-23 isključen je Vuković, no tada je odlično
reagirao vratar Jerković, obranio jedan težak udarac, da bi u protunapadu Metličić postigao pogodak za 26-23.

Ta odlična reakcija podigla je samopouzdanje Jerkoviću koji je zatim obranio još nekoliko udaraca Rusa i omogućio povratak na pet pogodaka prednosti i mirnu završnicu Hrvatske.

Utorak je slobodan dan na Svjetskom prvenstvu, a Hrvatska će natjecanje nastaviti u skupini II u Mannheimu.
Prvi protivnik našim rukometašima bit će Danska, a protivnici u borbi za četvrtfinale bit će još Španjolska, Češka i Mađarska.

HRVATSKA: Losert, Jerković; Kaleb, Sulić, Balić 6, Lacković 3, Zrnić,