Pakleni pregazili Mađare

Hrvatska muška rukometna reprezentacija nakon 2. kola drugog kruga Svjetskog prvenstva u Njemačkoj već je osigurala plasman u četvrtfinale svladavši Mađarsku sa 25-18 (12-8).

Pred 9.100 gledatelja u SAP Areni u Mannheimu sudili su Kristič i Ljubič iz Slovenije.

Pročitajte i ovo Ilustracija zaostajemo za prosjekom Objavljeni su podaci o BDP-u, izjednačeni smo s Mađarskom i na začelju smo EU-a Mađarski predsjednik Viktor Orban nakon dvije godine Preokret Viktora Orbana, parlament odobrio pristupanje Švedske NATO-u: "Ovo je povijesni dan"

I nakon pet utakmica na SP u Njemačkoj hrvatski rukometaši imaju stopostotan učinak.

Protiv do ovog dvoboja također stopostotne Mađarske, upisali su uvjerljivu 25-18 (12-8) pobjedu.

Početak dvoboja bio je prilično usporen, Mađari su do 18. minute držali rezultatski priključak, bilo je 6-6, ali u narednih nekoliko minuta naši igrači su uspjeli kazniti veliki broj izgubljenih lopti Mađara, te se do poluvremena odvojiti na četiri pogotka razlike.

U prvoj polovici drugog dijela Hrvatska je u nekoliko navrata mogla "prelomiti" utakmicu, odvojiti se na više od četiri gola prednosti, ali napad u tim trenucima nije funkcionirao kako treba.

Prvu prigodu naši su imali u razdoblju od 33. do 35. minute kada su 1:55 minuta imali dva igrača više, ali su u tom razdoblju uspjeli postići tek jedan pogodak.

Izbornik Lino Červar zatim je na klupu posjeo umorne vanjske pucače Lackovića i Metličića, ali njihove zamjene Valčić i Vuković odigrali su vrlo loše, pa su Mađari stigli na samo dva gola razlike (17-15) uz napad.

Srećom, i oni su griješili, a Hrvatska je to u razdoblju od 47.
do 53. minute napokon uspjela kazniti, te s pet uzastopnih pogodaka, od čega su po dva iz protunapada postigli Kaleb i Zrnić, stići do sedam golova razlike - 22-15.

Do kraja utakmice ta je razlika rutinski sačuvana.

Prvo ime dvoboja protiv Mađarske bio je vratar Dragan Jerković koji je uspio obraniti nekoliko "zicera" suparničkih igrača, te dvoboj završiti sa čak 17 obrana čime je vjerojatno osigurao status prvoga vratara u nastavku natjecanja.

U petak je na SP slobodan dan, a u subotu u 16.15 sati Hrvatska igra protiv Češke.

Dva kola prije kraja natjecanja po skupinama Hrvatska ima maksimalnih šest bodova.

HRVATSKA: Jerković, Alilović; Kaleb 3, Sulić 3, Balić 3, Lacković 6, Zrnić 2, Vori, Džomba 2 (1), Vuković 3, Špoljarić, Metličić 2, Vukić 1, Valčić

MAĐARSKA: Fazekas, Tatai; Ilyes, Csaszar, Diaz 1, Mocsai 1, Gal 5, G. Ivancsik 6 (2), T. Ivancsik 2, Tombor 2, Katzirz, Nagy