Kup UEFA: Zenit deklasirao Bayern 4:0

Po prvi puta u povijesti nogometaši ruskog prvoligaša Zenita iz St Peterburga su izborili plasman u finale Kupa UEFA. Zenit je u uzvratnom susretu polufinala na svom Petrovski stadionu deklasirao Bayern Munchen 4:0 i nakon što je prvi susret završio 1:1 ukupnim rezultatom 5:1 izborio finale.

Pogotke za rusku momčad postigli su Pavel Pogrebnjak (4, 73), Konstantin Zirianov (39) i Viktor Fajzulin (54). Hrvatski nogometaš Ivica Križanac odigrao je za ruski sastav svih 90 minuta. Bio je to najteži poraz Bayerna u Europi u posljednju 31 godinu.

Pročitajte i ovo Slika nije dostupna Ruski ministar sporta oštro kritizirao optužbe za namještanje Slika nije dostupna Kup Uefa: Bayern - Zenit 1:1, Rangers - Fiorentina 0:0

Zenit će u finalu koje je na rasporedu 14. svibnja u Manchesteru igrati protiv pobjednika susreta Fiorentina - Rangers.

Zenitov dosadašnji najveći uspjeh u Europi bio je plasman u četvrtfinale Kupa UEFA 1982. i 2006. godine. Ovoga puta ima priliku otići do kraha i ponoviti uspjeh moskovskog CSKA koji je u ovom natjecanju slavio 2005. godine. Zenit je u posljednjem ruskom prvenstvu osvojio i naslov prvaka, pa će iduće godine igrati u Ligi prvaka.

St Peterburg, Stadion Petrovski - 21.000 gledatelja; Sudac: Tom Henning (Norveška)

Strijelci: 1:0 Pogrebnjak (4), 2:0 Zirianov (39), 3:0 Fajzulin (54), 4:0 Pogrebnjak (73)

Žuti kartoni: Pogrebnjak / Lell, Toni

Zenit: Malafeev - Anjukov, Širokov, Križanac, Gorškov - Denisov (od 90. Ionov), Timosčuk, Zjrianov - Fajzulin, Dominguez (od 89. Lee), Pogrebnjak

Bayern: Kahn - Lahm, Demichelis, Lucio, Jansen (od 46. Lell) - Ribery, van Bommel, Ze Roberto (od 46. Podolski), Schweinsteiger - Klose (od 62. Sosa), Toni