Agentica osiguravajućeg društva u Švicarskoj dobila je otkaz nakon što je od šefa tražila kraće bolovanje zbog umora izazvanog dugim radom za kompjuterom. No, tijekom bolovanja šef je otkrio kako se koristi Facebookom i odmah joj uručio otkaz jer je smatrao kako se korištenje najpopularnije društvene mreže kosi s razlogom traženja bolovanja, prenosi internetski portal Pametna kuna.
>> Skypebook? Spajaju se Facebook i Skype!
>> Facebook kao bijeg od neugodnosti
Ovo je samo jedan u nizu primjera kako vas internet može 'izdati' šefovima ili drugim nadređenima. U Bugarskoj je službenik dobio otkaz jer je tijekom sastanka brinuo o virtualnim životinjama i uređivao farmu. Vlasnik stana je u Engleskoj dao otkaz najmoprimcu vidjevši fotogalerije tuluma koji se odvijaju u njegovom stanu.
Internetski stručnjaci kažu kako treba izbjegavati na profile društvenih mreža postavljati fotografije razuzdanih trenutaka, osobne podatke ne treba postavljati javno, a posebno treba paziti na objavljivanje povjerljivih poslovnih informacija. Isto tako, treba izbjegavati objavljivanje zlonamjernih informacija, dijeljenje tračeva i zločeste komentare.
S druge strane, ukoliko se želite na društvenim mrežama predstaviti kao uspješan poslovni čovjek na profilima ostavljajte samo informacije o uspješnim projektima, postignućima i nagradama. Isto tako, treba svakodnevno ažurirati svoje aktivnosti, paziti na kontrolu privatnosti te se osobno promovirati. Postoje različite internetske stranice koje funkcioniraju poput virtualnih životopisa te neke tvrtke podatke o zapošljavanju uzimaju preko njih.