Spasilačka akcija

Tragedija na gradilištu mosta: Poginulo sedam osoba, devet ih je nestalo

Most iznad Žute rijeke Foto: X screenshot
Sedam osoba poginulo je na gradilištu mosta, dok se devet drugih vodi kao nestalo. U tijeku je spasilačka operacija.

Sedam osoba je poginulo, a devet drugih vodi se kao nestalo nakon što je u petak puknuo kabel na mostu u izgradnji na sjeverozapadu Kine, izvijestili su državni mediji.

Petnaest radnika i jedan građevinski menadžer bili su na gradilištu mosta preko Žute rijeke u provinciji Qinghai kada je sajla pukla oko 3 sata ujutro (19:00 GMT u četvrtak), prema pisanju People's Dailyja.

Most je čelična rešetkasta lučna konstrukcija dizajnirana za željeznički promet.

Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.

Slike koje je objavio People's Daily prikazuju djelomično izgrađeni most, njegov središnji dio još uvijek je nedovršen te okružen dvjema ogromnim skelama i s nekoliko dizalica.

U tijeku je spasilačka operacija.

Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.

Nesreće na gradilištima i u tvornicama česte su u Kini s obzirom na ogromnu veličinu zemlje, ali i zbog ponekad nedovoljnih sigurnosnih standarda.

U prosincu 2024. trinaest osoba prijavljeno je kao nestalo nakon urušavanja na velikom željezničkom gradilištu u Shenzhenu, metropoli na jugu zemlje. No, nije bilo prijavljenih preživjelih.

 

Povezane teme