Jasan stav

"Za Rusiju bi bilo bolje da on pobijedi": Putina su pitali koji bi američki predsjednik bio bolji za Moskvu

Slika nije dostupna
Upitan tko bio bolji predsjednik za Rusiju, Vladimir Putin je odgovorio da bi to bio Joe Biden jer je osoba s više iskustva, političar starog kova.

Ruski predsjednik Vladimir Putin rekao je u srijedu da je njegov američki kolega Joe Biden "predvidljiviji" za Moskvu od suparnika Donalda Trumpa, ali da je Rusija spremna "surađivati" s pobjednikom predsjedničkih izbora u Sjedinjenim Državama, tko god on bio.

Na pitanje novinara koji bi predsjednik bio bolji za Rusiju, Putin je odgovorio da bi to bio Biden jer je "osoba s više iskustva. Predvidljiv je, on je političar starog kova".

Ruski predsjednik je, međutim, odbio dati komentar na rasprave koje se u američkoj javnosti vode o Bidenovoj dobi.

Pročitajte i ovo Zabrinjavajuće izvješće "Zapad se suočava s opasnom sigurnosnom situacijom": Operiraju po Europi, imaju mrežu civila, svi se moraju odazvati i pomoći

“Kad sam upoznao Bidena u Švicarskoj, doduše prije tri godine, već se govorilo o njegovoj nesposobnosti, ali ja o njoj ne mogu posvjedočiti”, rekao je.

"Ono što treba sagledati jest politička pozicija i pozicija sadašnje (američke) vlade koja je izuzetno štetna i pogrešna", dodao je Putin.

Pročitajte i ovo Velika parada u SAD-u Pucnjava na proslavi osvajanja Super Bowla: Najmanje jedna osoba ubijena, ima i ranjenih

Pročitajte i ovo Napad dronovima Ukrajinska vojska se oglasila o potapanju ruskog broda: "Očistit ćemo Crno more od terorističkih objekata"

Moskva će "surađivati s američkim čelnikom kojem američki narod da povjerenje, tko god to bio", poručio je.

Američki predsjednički izbori održavaju se 5. studenoga ove godine, a vrlo je izgledno da će se na njima suočiti Biden i Donald Trump.