E-mailovi do kojih su došli hakeri, mogli bi skinuti maske osjetljivih izvora i rasvijetliti obavještajne krugove koje koristi Stratfor. Kompanija je priopćila kako objavljivanje ukradenih poruka predstavlja pokušaj zastrašivanja i ušutkivanja, ali i da ona neće podleći pritisku.
>> Wikileaks seli servere na brod u međunarodnim vodama
Neki objavljeni e-mailovi 'možda su lažirani ili izmijenjeni, a neki mogu biti autentični', navodi se u priopćenju. Stratfor je naglasio kako neće objašnjavati sadržaje ovih poruka, niti potvrđivati njihovu vjerodostojnost.
'Naša imovina je ukradena i mi nećemo biti žrtve dva puta tako što ćemo pristati odgovarati na pitanja', dodaje se u tekstu. WikiLeaks nije priopćio na koji način je došao do vanjske i unutarnje korespondencije kompanije sa sjedištem u Austinu, u američkoj državi Teksas.
Hakeri koji se dovode u vezu s tajnovitom organizacijom Anonymous priopćili su početkom godine kako su ukrali elektronsku poštu oko 100 djelatnika Stratfora. Grupa je tada rekla i kako planira objavljivanje podataka kako bi javnost doznala 'istinu' o Stratforovim operacijama.
Među 30.000 pretplatnika na Straforove informacije, našli su se i bivši američki glavni tajnik Henry Kissinger te potpredsjednik Dan Quayle.