Šteta se zbraja

VIDEO Pola metra kiše poplavilo kuće u Grčkoj, jedan mrtav

Slika nije dostupna
Obilne kiše koje su tijekom vikenda padale u Grčkoj izazvale su velike poplave. Pod vodom su se našle ceste, ali i mnoge obiteljske kuće. Najmanje je jedna osoba poginula.

U blizini područja koje je poplavila izlivena rijeka Kalentzi, grčka je policija pronašla tijelo nestalog 67-godišnjaka. Ovaj farmer pronađen je kod grada Karaditsa, ali još nije poznat uzrok njegove smrti, javlja AP.

Zbog više od pola metra kiše, pomoć spasilačkih službi zatražilo je 388 stanovnika Grčke, a na terenu su bila 42 spasilačka tima.

>> Grčki premijer pozdravio dogovor, oporba nezadovoljna

Oko 50 obiteljskih kuća samo na području Atike oštećeno je bujicom vode. Voda je u mnogim domovima sasvim poplavila podrume i prizemlja. Toliko vode nisu mogle izdržati improvizirane romske nastambe. Stoga je evakuirano 200 pripadnika romske zajednice, piše ekathimerini.com.

Osim toga, pod vodom se našlo ukupno 3.642 kilometra kvadratnih zemlje. Šteta od poplava u krizom pogođenoj Grčkoj, tek se zbraja.


 

DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook  

Povezane teme