VROOM-VROOM!

300 km/h oko Bijele kuće: Trump dovodi popularnu automobilističku utrku povodom 250 godina SAD-a

Donald Trump i Indy car utrka Foto: Afp
Automobilističke staze poznate su da imaju besprijekoran asfalt, a Washington je zloglasan po svojim rupama na cesti, pa se sad nagađa da će svemu prethoditi jedna brza sanacija.

Američki predsjednik Donald Trump odredio je da će se u kolovozu u Washingtonu održati automobilska utrka IndyCar u sklopu proslave 250 obljetnice osnivanja SAD-a.

Ove se godine 4. srpnja navršava 250 godina od utemeljenja države, važna obljetnica koja će se tijekom cijele godine obilježavati brojnim događajima, od golemih vatrometa do vojnih parada.

Trump je potpisao uredbu o održavanju utrke "Freedom 250 Grand Prix" od 21. do 23. kolovoza na ulicama prijestolnice.

IndyCar je poznata serija automobilskih utrka u kojima se postižu brzine do 300 kilometara na sat.

"Ova će utrka, koja se prvi put održava u glavnom gradu oko National Malla, pokazati sav sjaj naše prijestolnice dok vozači budu prolazili stazom oko naših slavnih spomenika u sklopu proslave 250. rođendana Amerike", piše u Trumpovoj uredbi.

Ministar prometa Sean Duffy tom je prigodom rekao: "300 kilometara po Pennsylvania Avenue, to će bili ludnica. Sloboda, Amerika, brzina i utrka... to je prava Amerika."

Ceste Washingtona poznate su po rupama, pa se nagađa da će zbog utrke proći temeljitu obnovu.

Među ostalim ključnim događajima planira se regata brodova Sail250, spuštanje kugle na Times Squareu 3. srpnja i golema vojna parada u Washingtonu.