TUGA U NJEMAČKOJ

Dječak umro zbog bolesti koja se mogla spriječiti cijepljenjem

Bolnica, ilustracija
Bolnica, ilustracija Foto: Getty Images
Dječak je smrtonosnu bolest dobio od člana rodbine koji je, naravno, bio cijepljen i imao je samo blage simptome.

Dječak koji je obolio od difterije umro je u berlinskoj bolnici unatoč višemjesečnom liječenju, objavila je agencija dpa.

Dijete iz Brandenburga nije bilo cijepljeno, priopćile su zdravstvene vlasti.

Desetogodišnji dječak u rujnu prošle godine primljen je na pedijatrijsku kliniku u Potsdamu zbog akutne upale krajnika. Kasnije je dijagnosticirana difterija.

Dijete je prebačeno u berlinsku kliniku i ondje stavljeno na respirator.

Zavod za zdravstvo istražio je djetetove kontakte i otkrio difteriju kod još jedne osobe iz kruga obitelji. Međutim, ta je osoba zbog cijepljenja iskusila samo blagi tijek bolesti.

Smrtni slučajevi od difterije rijetki su u Njemačkoj i u zapadnom svijetu.

Bernhard Kosak, voditelj pedijatrijske hitne medicine u klinici Zapadni Brandenburg, upozorio je na opasnosti necijepljenja u prošlogodišnjem intervjuu za novine Märkische Allgemeine.

Upozorio je da mnogi ljudi pogrešno vjeruju da moderna medicina može u potpunosti liječiti bolesti koje se mogu spriječiti cjepivom.

Infekcije kao što su meningokokna bolest, pneumokokna bolest, ospice, zaušnjaci, rubeola, difterija i tetanus često imaju ograničene mogućnosti liječenja i imaju rizik od teških komplikacija, dodao je.

Pročitajte i ovo Ilustracija Sve se ispituje Evakuacija djece iz vrtića: Drama zbog misterioznog trovanja u Nišu se nastavlja

Pročitajte i ovo Poznato što je u pozadini Počeo krvavi sukob: Mrtvi leže po ulicama, bolnice krcate ranjenima. Ključan grad je na koljenima