Osoblje Tajne službe ustrijelilo je i ranilo čovjeka koji je nosio vatreno oružje u blizini Bijele kuće u noći sa subote na nedjelju nakon ponoći, navodi se u priopćenju te službe.
Tajnu službu u subotu je kontaktirala lokalna policija, koja je rekla da je "suicidalna osoba" možda putovala u Washington iz Indiane. Pripadnici Tajne službe pronašli su parkirano vozilo muškarca u blizini 17. i F ulice u Washingtonu oko ponoći.

Vozilo je bilo parkirano u blizini Eisenhowerove zgrade izvršnog ureda, koja se nalazi pored Bijele kuće, javlja ABC News, a također su vidjeli osobu koja je hodala u blizinia, a koja odgovara opisu.
"Dok su se policajci približili, osoba je zamahnula vatrenim oružjem i došlo je do oružanog sukoba, tijekom kojeg osoblje ispalilo hice. Muškarac je prebačen u područnu bolnicu, a njegovo stanje je zasad nepoznato.
Osoblje tajne službe nije ozlijeđeno tijekom sukoba, priopćila je služba. Američki predsjednik Donald Trump nije u to vrijeme bio u Bijeloj kući, već na svojem imanju u Palm Beachu na Floridi Mar-a-lago.
Odjel za unutarnje poslove i istrage upotrebe sile pri Policiji Washingtona vodit će istragu o incidentu jer je ta jedinica nadležna za slučajeve u kojima su uključeni policijski službenici u glavnom gradu SAD-a, piše CNN.