Ovo je win win situacija, nije nikakva velika pobjeda britanske diplomacije po svakoj liniji, zbog toga što Velika Britanija već ima 80% stvari koje je tražila, izuzete iz Lisabonskog ugovora, temeljnog akta Unije.
Europska unija je davno naučila Veliku Britaniju da od nje uzima samo najbolje, a da s njom ne dijeli njezine zajedničke probleme. Ovdje su socijalne reforme, ograničenje socijalnih prava za radnike koji nisu iz Velike Britanije, bile ključ i to je ono što će odrediti radnika Britanca, birača euroskeptika da eventualno promijeni mišljenje te osjećaj privilegiranosti u odnosu na vlastiti porez, u odnosu na one koji tek dolaze i traže posao u Velikoj Britaniji. Te socijalne reforme su ključ koji bi mogao pozitivno riješiti referendum.
Sada se može očekivati žestoka kampanja u koju će se uključiti biznis. Biznis će stati iza premijera Davida Camerona i njegove ideje da Velika Britanija ostane u EU. To će biti kampanja kakvu svijet još nije vidio. Kada biznis počne 'prijetiti' s odlaskom iz Ujedinjenog Kraljevstva, a sa njim i milijuni radnih mjesta, to će mijenjati optiku i ljudi će dobro promisliti kada izađu na referendum i shvatiti da je EU veliko tržište i da je biznis taj koji diktira mnoge stvari, ali diktira i politički utjecaj Ujedinjenog Kraljevstva u EU i mislim da će shvatiti da taj jedan samozadovoljni osjećaj supersile kojoj je dovoljan Comonwealth, osjećaj njihovog nekadašnjeg velikog imperija. nije dovoljan.