Rasplesani zločinac dugo je uživao potporu i zaštitu srbijanskih vlasti. Iako često demantirano to nikada nije bilo sporno, no u Beogradu tvrde kako sada i da žele ne mogu izručiti Mladića, jer ne znaju gdje je. 'Svi oni koji žele da Srbija okonča uspješno suradnju s tribunalom, bi trebali, ako imaju podatke o tome gdje se nalaze haški bjegunci, dostavili ih vlastima Srbije', rekla je Nada Kolundžija iz DS-a. Objavljivanje snimaka uživanja krvnika iz Srebrenice, ali i Hrvatske, čini se neće utjecati na odluku o ukidanju euroviza za Srbiju od siječnja iduće godine.
'Ovakvim snimcima i time što je uradila televizija BiH htjelo se utjecati da ne dođe do pozitivnih pomaka Europe, a posebno Nizozemske kada je u pitanju Srbija', rekao je Božidar Delić iz Srpske Narodne Stranke. U BiH potpuno druga priča. Snimkama nisu htjeli naštetiti Srbiji već pojačati tvrdnje kako je imao potporu srbijanskih vlasti.
>> 'Na snimci je Mladićev unuk rođen 2006. godine'
'Istražne institucije Republike Srbije trebaju se odrediti da li će pristupiti privođenju Ratka Mladića ili će pokušati i dalje izigravati neke zbunjene institucije', rekao je Adil Osmanović, potpredsjednik RS. 'Ne, oni ne štite Mladića zato što ga vole, već zato što ako bi on bio uhapšen, a mora biti i izručen, tada će se dokazati da je Srbija bila spiritus movens, da je bila inspirator rata', rekla je Fadmirla Memičević iz društva za ugrožene narode u BiH. Dok je god Mladić na slobodi, igra stolni tenis ili pleše, pravog mira i međususjedskih odnosa u regiji, a najviše u i dalje podijeljenoj BiH neće biti.
'Bez tog nema svih onih procesa koji su nam neophodni da kao susjedi i sudbinski povezani narodi na ovim prostorima, krenemo pravim putem', rekao je Mirsad Kebo, potpredsjednik Federacije BiH. Tamošnji mediji spekuliraju i informacijom kako je premijeru Republike Srpske Miloradu Dodiku nuđeno da se Mladića prebaci na njegov teritorij kako bi od tamo bio izručen. Dodik je navodno takav plan odbio strahujući za svoju funkciju.