Predsjednik Argentine bio je prisiljen pobjeći od građana koji su ga gađali kamenjem i smećem.
Javier Milei obilazio je šire područje Buenos Airesa u otvorenom vozilu. S njim su bili njegova sestra, koja mu je šefica kabineta, te osiguranje. U jednom trenutku, zbog letećih projektila, osiguranje je predsjednika moralo zakloniti i pobjeći s mjesta incidenta. Milei je išao među ljude u sklopu kampanje prije skorih lokalnih izbora i međuizbora.
Flavio Arenales, pristaša Javiera Mileija, objasnio je što se dogodilo.
"Svi smo mirno čekali Mileija i pojavila se kolona. Izgubio sam glas vičući. Približili smo se koloni, kada su počeli letjeti komadi otpada. Jedan komad udario me u leđa, gotovo me pogodio u glavu. Sve su bacali na predsjednika", rekao je.
Emilia Manazza, protivnica Javiera Mileija, kaže kako je to izraz nezadovoljstva.
"To je novo ruganje, s obzirom na to kakva je predsjednička administracija bila 18 mjeseci. Dolazi u susjedstva samo tijekom kampanje, kako bi nam nabijao na nos da je 18 mjeseci putovao u inozemstvo, da bi primio lažne nagrade, oprostite na izrazu".