VUČIĆ U EMIRATIMA

Veliki planovi, kao i broj novozaraženih: Srbija će do kraja godine proizvoditi rusko i kinesko cjepivo protiv koronavirusa

Slika nije dostupna
Srbija će do kraja ove godine početi proizvodnju kineskog cjepiva Sinopharm i ruskog Sputnjika V, objavili su u četvrtak predsjednik Aleksandar Vučić i ministar bez portfelja Nenad Popović.

Vučić je proizvodnju kineskih cjepiva objavio iz Abu Dhabija, gdje je s čelnicima Ujedinjenih Arapskih Emirata (UAE) dogovorio gradnju zajedničke tvornice s Emiratima i Kinom, a početak proizvodnje očekuje se 15. listopada.

Pročitajte i ovo Znatno veća smrtnost Stručnjakinja: "Britanska varijanta koronavirusa prevladava. Ima tajnu uspjeha"

Pročitajte i ovo Kiretaža bez anestezije Iz dvije bolnice poručili da pacijentice same biraju način zahvata, javilo se još žena: "Kada je počelo čupanje iz mene, mislila sam da ću otići na onaj svijet"

Ranije danas početak proizvodnje cjepiva Sputnjik V najavio je srbijanski ministar bez portfelja Nenad Popović, poslije razgovora s ruskim ministrom industrije i trgovine Denisom Manturova, a prva faza proizvodnje odnosno pakiranja Sputnjika V trebala bi početi do 20. svibnja.

Vučić je u uključenju za Radio-televiziju Srbije, tijekom posjeta Emiratima, rekao da će u roku od dva tjedna biti organizirano "javno potpisivanje" te da je riječ o "potpuno greenfield" projektu nove tvornice Sinopharm cjepiva.

"Imat ćemo velike količine cjepiva za nas, ali i za cijelu regiju, a ono što sam naučio večeras jest da ćemo morati - pa makar po samoj cijeni koštanja - davati cjepiva regiji jer to što mi budemo naše ljude izliječili ili preventivno djelovali - ne vrijedi ako u regiji postoji problem", rekao je Vučić za RTS.

Pročitajte i ovo u subotici MVEP uputilo prosvjednu notu Beogradu zbog prijetnji hrvatskoj manjini

Pročitajte i ovo ''Iz opreza'' Više europskih zemalja obustavilo upotrebu cjepiva AstraZenece: Postoje sumnje da uzrokuje zgrušavanje krvi

Srbija trenutačno koristi četiri cjepiva - Pfizer-BioNTech, Sputnjik V, Sinopahrm i AstraZeneca, a s više od 1,7 milijuna ukupno primijenjenih doza i dalje je među vodećim zemljama u svijetu i regiji po broju cijepljenih i docijepljenih na 100 tisuća stanovnika.