Podsjetimo, dio liječnika je upozoravao kako su prostorno ograničeni te da ne mogu osigurati da sve bude po epidemiološkim pravilima. Većina ordinacija se organizirala na način da posljednjih sat, sat i pol radnog vremena bude namijenjeno za testiranja. Pacijenti se moraju naručiti na testiranje i doći točno u dogovoreno vrijeme.
"Mogu reći da nije uopće bio interes, moji pacijenti većinom žele PCR jer su to mahom mladi ljudi koji nisu cijepljeni i preboljeli su prije više od šest mjeseci", rekla je liječnica obiteljske medicine Mirela Marković.
"Onda će ih netko od zdravstvenog osoblja uvesti u za to poseban prostor koji može biti ordinacija, ali nakon toga će ordinacija biti provjetrena i s njom adekvatno postupano", objasnio je Miroslav Hanževački, ravnatelj Doma zdravlja Zapad.
This browser does not support the video element.
Iz Sukošana je s Jasnom Vučak, specijalisticom obiteljske medicine za Vijesti Nove TV razgovarala je reporterka Sanja Jurišić.
"Mi nastojimo učiniti sve što je u našoj moći. Međutim, prilično nas čude odluke koje nisu utemeljene na znanstvenom pristupu. Naravno da mi testiramo, ali testiramo suspektne pacijente i to se događa vrlo rijetko. Ovo sada je zamišljeno da mi ne radimo ništa drugo. Nažalost, drugih pacijenata ima. U situaciji u kojoj se traži da korona ultimativno bude prva stvar kojom ćemo se baviti, ako ne i jedina - ja se pitam što će biti s tim pacijentima. To je apsolutno teret", komentirala je.
Liječnici rade u COVID ambulantama, na cjepnim punktovima, moraju raditi sada testiranja... "Nastojim od kuće riješiti što više mailova da bi se mogla posvetiti pacijentima u ordinaciji. Ako im odmah ne dam odgovor, onda će doći na vrata i onda će biti problema i gužve - ovo bi mogla postati žarišta širenja infekcije, a ne mjesto gdje se nešto rješava", zaključila je.
Vijesti gledajte svakog dana na Novoj TV, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.
Propustili ste vijesti? Pogledajte ih besplatno na novatv.hr