Prema ovome što smo našli možemo reći da ima pripadnika oružanih formacija, ali i civila, rekao je predsjednik Komisije Vlade RH za traženje nestalih osoba i pomoćnik ministra branitelja Ivan Grujić, istaknuvši da je u ovom trenutku o kategoriji žrtava teško govoriti i da će se više znati nakon provedene obrade. 'Svi ostaci će proći antropološku, rendgenološku i stomatološku obradu, dakle to je klasična obrada posmrtnih ostataka u cilju utvrđivanja identiteta, te uzroka i mehanizama smrti. Nakon toga ćemo znati i ime i prezime, odnosno identitete,' istaknuo je Grujić.
>> Šibenik: Ekshumirani ostaci stradalih u akciji 'Oluja'
Šef srpske Komisije i tajnik Vlade Republike Srbije Veljko Odalović rekao je da je ovo vrlo važno humanitarno, državno i političko pitanje. 'Pitanje nestalih osoba i rješenje njihovih sudbina je važan preduvjet normalizacije ukupnih odnosa u regiji. Suradnja komisija definirana je međudržavnim sporazumom i to je nešto što je riješilo izuzetno puno slučajeva,' dodao je Odalović. Također je rekao da se nada da će i ostale države u regiji na sličan način pristupiti ovom problemu kao Hrvatska i Srbija.
Slobodan Denona, zamjenik županijskoga državnog odvjetnika u Zadru rekao je da su sve žrtve za sada nepoznate, kao i uzorci smrti. 'Ima i vojnih i civilnih osoba, ali najprije forenzičari trebaju utvrditi uzroke smrti, kao i identitet. Tek tada možemo istraživati uzroke smrti' rekao je Denona. (Hina)
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook