Reviziju će razmotriti stručno povjerenstvo, a u njegovu radu moći će sudjelovati i stručna osoba koju predloži Krizni eko-stožer. Vujić je rekao da će Krizni eko-stožer Marišćina, koji djeluje pri Udruzi Eko Kvarneru - ogranku Halubje, dobivati sve informacije u vezi s tim projektom te kako je moguće da je 'bilo šumova na kanalima jer su se članovi udruge obraćali na stotine adresa', a nisu dobili sve informacije koje su tražili.
Sve informacije koje se odnose na Marišćinu davat će tvrtka 'Eko plus', koja je nositelj projekta, a o svemu što se odnosi na 'nultu fazu' Marišćine u kojoj se otpad odlaže u kasete i sanaciju odlagališta Viševca izvještavat će riječko Komunalno društvo 'Čistoća'. Mirna Međimorec iz Kriznoga eko-stožera izjavila je da taj stožer nije imao podataka o tome događa li se išta u vezi s najavljenom revizijom projekta Marišćine, kako im je Vujić danas potvrdio da bi revizija trebala biti gotova do travnja sljedeće godine te da u stožeru žele imati sve informacije o provedenim i budućim postupcima.
>> Krizni eko stožer traži da ministar Zmajlović ukine dozvolu za Marišćinu
Vujić je predstavnike Kriznoga eko-stožera primio nakon što su oni jutros održali konferenciju za novinare na kojoj su naveli da obećana revizija studije utjecaja na okoliš i projekta županijskog centra za gospodarenje otpadom Marišćine nije pokrenuta te da se nastavlja 's primitivnim načinom odlaganja smeća' na mjestu budućega centra. Nakon konferencije za novinare uputili su se u zgradu Županijske uprave, gdje su obnašatelju dužnosti primorsko-goranskog župana Vidoju Vujiću predali prigodani dar - kalendar s fotografijama odlagališta na Marišćini, a isti su dar za gradonačelnika Vojka Obersnela ostavili na porti Gradske uprave jer im je rečeno da ga nema. (Hina)
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook