'Ima li zemlja koja ima praznu blagajnu, Ima li zemlja u kojoj su se raspale javne financije već sedam mjeseci bez dana zaostatka isplačuje mirovine, plaće, sva socijalna davanja?', izvikivao je početkom lipnja ministar financija Ivan Šuker. 'Kalkulacije i špekulacije da će se smanjivati mirovine, plaće i socijalna davanja nisu točne', odgovorno je još u veljači tvrdio Šuker.
>> Brojne općine loši su financijeri
>> Dogovoren krizni namet od 3, i PDV od 23 posto
'Ne diramo plaće i mirovine'
'Ono što vam mogu reći i što smo se dogovorili da u ovom trenutku ne diramo plaće i mirovine', ponovila je početkom svog mandata i novopečena premijerka Jadranka Kosor. Mrtvo hladno uvjeravalo se građane i da se vidi svjetlo na kraju tunela. 'Već se naziru prvi oporavci', kazao je u svibnju tada još adamantni bivši premijer Ivo Sanader, no onda je početkom srpnja odlučio kako je njegova misija završila, i to uspješno te otišao s tonućeg broda. Ministar Šuker u Saboru je za govornicom u ožujku rekao kako HDZ i njegovi partneri smatraju da hrvatski građani ne mogu izdržati nove poreze te da Vlada ne pomišlja na to. Još do prekjučer premijerka je rekla kako se ne razmišlja o promjeni stope PDV, da bi već sutradan kao prijedlog izašla ideja o povećanju PDV-a na 23 posto.
Teret teške financijske situacije u kojoj se nalazi država, Vlada je odlučila raspodjeliti među svim građanima. Vladin laboratorij očito još uvijek više koristi političke, a ne učinkovite ekonomske mjere, koje mijenja iz dana u dan.
Ukupno {{TotalVotes}}
Greška prilikom glasanja. Pokušajte ponovno kasnije. {{error}}Izračun - što vam ostaje u novčaniku