SDP traži 200 tisuća kuna za pojačani video nadzor u Saboru kako bi se mogli locirati žohari

Slika nije dostupna
Klubovi vladajuće koalicije ove su se godine u potpunosti suzdržali od podnošenja amandmana na prijedlog državnog proračuna, a oporba ih je podnijela 382, tražeći preraspodjelu više od deset milijardi kuna.

U broju amandmana prednjače zastupnici SDP-a, koji su zatražili 240 izmjena u predloženom proračunu, a financijski najteži amandman uopće je onaj kojim ta stranka traži uvođenje nove stavke na prihodovnoj strani.

Riječ je o četiri milijarde kuna koje bi se prikupile porezom na
kapitalnu dobit, a potrošile na smanjenje doprinosa za zdravstveno osiguranje, na temelju triju SDP-ovih zakonskih prijedloga uvrštenih u dnevni red tekuće sjednice.

Po broju amandmana (98) slijedi IDS, koji traži preraspodjelu ukupno 870 milijuna kuna, a najviše novca traže za tunel kroz Učku, 250 milijuna kuna.

>> Foto: Gamad u Saboru

HNS-ovi zastupnici podnijeli su 44 amandmana, a "najteži" je onaj kojim Zlatko Koračević traži da se s 81 milijun kuna saniraju vodovi u varaždinskoj općoj bolnici, koji nisu mijenjani u posljednjih 40 godina.

Svojim amandmanima HNS je zatražio preraspodjelu ukupno 800 milijuna kuna.

HSP-ovac Anto Đapić nije podnio ni jedan amandman, a objasnio je da ih Vlada ionako ne bi uvažila.

Amandmane ove godine nisu podnijeli ni zastupnici HDSSB-a, koji su novinarima objasnili da su s Ministarstvom financija izravno dogovorili financiranje pet kapitalnih projekata za Slavoniju, ukupne vrijednosti oko devet milijardi kuna.

Povezane teme