Kako je moguće da projekt koji je javno predstavljen dva dana prije natječaja, za koji je svima jasno da se radi mimo procedure, prolazi kao da je sve u redu?
Greška je napravljena odmah na početku - grad Zagreb je objavio kako je zemljište u zakup dao Hrvatskom nogometnom savezu, a tek su nakon toga, pod pritiskom javnosti, shvatili da nisu napravili ono najvažnije - raspisali natječaj.
Sad je sve na Skupštini. Grad može samostalno dati zemljište u zakup jer se ne radi o prodaji, odnosno kupnji, međutim, svaki projekt vrijedniji od milijun kuna mora odobriti Skupština.
Procedura je jasna - čelnici nogometnog saveza prezentirat će ovaj svoj idejni projekt, Skupština će ga uvrstiti u dnevni red, a ukoliko prođe glasovanje ide se na ishođenje svih potrebnih dozvola.
Bandić otvorio radove na Sveticama: 'Kruna svega bit će obnovljeni maksimirski stadion!'
Međutim, nije nepoštivanje procedure jedini problem u ovom slučaju. Tu je i jedan imovinsko pravni spor. Katolička Crkva tvrdi da je veći dio zemljišta u njenom vlasništvu te traže da im se to vrati ili da ih se financijski obešteti.
Poznato je i da UEFA kao krovna europska nogometna organizacija itekako skrbi o infrastrukturi te izgradnji nogometnih kampova i stadiona. Tako su još 2009. godine HNS-u uplatili donaciju od 4,5 milijuna eura za izgradnju nacionalnog nogometnog kampa. Dogovor je bio da se to završi u roku od 4 godine. I u Tuheljskim toplicama se postavljao kamen temeljac, no unatoč svim tim obećanjima nogometni kamp nikad nije izgrađen. Sad se vjerojatno i u UEFA-i pitaju što je s rokovima koji su odavno prošli.
DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook