Klica je ubijen 3. svibnja 2015. oko 8 sati ujutro u Glavnoj ulici u zagrebačkim Sesvetama. Sve se dogodilo u neposrednoj blizini crkve, nakon mise. Žuljević se navodno, automobilom vraćao s mise kada su ga presreli atentatori na motociklima. Izvukli su ga iz automobila, izrešetali ga hicima iz vatrenog oružja i pobjegli s mjesta zločina. Početkom srpnja policija je objavila fotorobot osobe koje se dovodila u vezu s ubojstvom Klice. Radilo se o muškarcu u dobi između 30 i 35 godina, visokom oko 185 centimetara i svijetlo smeđe kose.
Policija je ponudila 50.000 kuna nagrade za svaku korisnu informaciju. Objavili su i fotografiju osobe koja, napomenuli su, nije osumnjičenik, ali bi mogla imati korisne informacije o ubojstvu. Fotografija je sa snimke nadzorne kamere, no policija nije željela reći gdje je i kada snimljena.
Umirovljeni pukovnik Hrvatskog vijeća obrane Vinko Žuljević bio je pod istragom zbog sumnje da je umiješan u ratne zločine počinjene na području Bugojna 1993. godine. U ratu je bio zapovjednik Antiterorističke grupe 'Garavi' na području Bugojna, a nakon pada Bugojna u ljeto 1993. godine Klica se zajedno s pripadnicima postrojbe Garavi priključio Kažnjeničkoj bojni Mladena Naletilića Tute. Sudjelovanje u ratu je okončao kao pukovnik Hrvatskog vijeća obrane.
Ime Vinka Žuljevića Klice godinama se povezivalo sa zagrebačkom mafijom i Vjekom Sliškom, ali nikada mu ništa nije dokazano. Široj javnosti Klica je postao poznat tijekom suđenja za ubojstvo Veselina Marinova u kojem je oslobođen optužbi. Sud je zaključio da je Žuljević u Marinova, dugogodišnjeg tjelohranitelja zapovjednika Kažnjeničke bojne HVO-a Mladena Naletilića Tute, pucao u samoobrani.
U srpnju 2013. Klicu se u medijima povezivalo i s pokušajem iznude poznatog ugostitelja Nikole Bušljete, spominjao se kao jedan od suvlasnika zaštitarske tvrtke, koja je među ostalim surađivala sa Zagrebačkim holdingom.