pohvalili se rezultatima

Glavina o turističkim brojkama: "Ako ovo ne napravimo, moguće je da ovakve rezultate nećemo ponoviti"

Turisti Foto: Vijesti u 17
Predstavljene su turističke brojke za prvih osam mjeseci 2025. godine.

Ministarstvo turizma i sporta pohvalilo se turističkim rezultatima.

Ostvareno je 2 posto više dolazaka nego prošle godine – ukupno 17 milijuna i 200 tisuća. Turisti su ostvarili više noćenja, a rasla je i potrošnja.

Izdano je 310 milijuna računa u vrijednosti od gotovo 6 milijardi eura. Gotovo 10 posto više nego prošle godine. Najveći rast bilježila je predsezona, dok su glavni ljetni mjeseci ostali stabilni.

U posezoni se očekuje daljnji rast.

"U glavnom dijelu godine, odnosno srpnju i kolovozu, ostvarili smo nešto manji broj dolazaka i noćenja u odnosu na isto razdoblje prošle godine. U kolovozu smo imali izjednačen broj dolazaka kao i prošle godine.

Razlog turističkih rezultata i u glavnom dijelu turističke godine, sezone, je i cjenovna konkurentnost u odnosu na druge konkurentske destinacije.

Mislim da je prilično izvjesno da ako ne povećamo cjenovnu konkurentnost, lako je moguće da sljedeće godine ove rezultate koje imamo sada možda i nećemo ponoviti", rekao je ministar turizma Tonči Glavina

Tonči Glavina Foto:Vijesti u 17

Ovom temom detaljno će se baviti i u Dnevniku Nove TV u 19 sati, gdje u goste stiže ministar turizma Tonči Glavina.