Top tema

Ministar obećavao da će velikom problemu stati na kraj, a ništa se nije promijenilo! Pljušte kritike: "Ovo zaista stvara teškoće"

Odgođena nastava zbog vremenskih neprilika - 3 Foto: DNEVNIK.hr
Uoči drugog polugodišta pljušte i kritike na račun ministarstva, ali ne zbog grijanja ili nastave.

Više od 440 tisuća školaraca se vraća u školske klupe. Vremenske prilike baš im i ne idu na ruku, ima škola u kojima je nastava odgođena, ali i onih u kojima će biti skraćena zbog problema s grijanjem. Uoči drugog polugodišta pljušte i kritike na račun ministarstva, ali ne zbog grijanja ili nastave.

Sa školarcima se vraćaju i prave prometne gužve. U Zadru će u dvije škole biti skraćena nastava zbog problema s grijanjem, a zbog vremenskih neprilika, dva dodatna dana odmora dobili su i učenici dviju kninskih škola.

A upravo izostanci s nastave top su tema ovih dana.

Predložene su izmjene pravilnika u e-savjetovanju. Roditeljima se nije ograničila mogućnost pravdanja iako je ministar najavljivao da će se beskonačnom pravdanju stati na kraj.

Naime, svaki roditelj sada može pravdati izostanke do 3 dana uzastopno, neograničen broj puta u godini. To je, kažu ravnatelji - problem. Učenici koriste i kad treba i kad ne treba.

Ideja ministarstva bila je da se roditeljsko pravdanje ograniči na način da se tri dana uzastopno može pravdati samo dva puta po polugodištu. No, obiteljski liječnici su se oštro usprotivili jer smatraju da bi ih to dodatno opteretilo i stvorilo gužve u ambulantama.

Od toga se, čini se, barem za sad odustalo.

Više detalja pogledajte u videoprilogu reporterke Dnevnika Nove TV Sanje Vištice