Ovdje nema velikih gradilišta i javnih radova. Najveća buka je glasanje pijetla i zvuk crkvenih zvona, no, zbog toga turisti i dolaze u Baranju. Na seoskom gospodarstvu Piljićevih posljednje pripreme pred dolazak gostiju. Koke neumorno nesu jaja, a spreman je i zeko Roko. Svojim će gostima Piljićevi pripremiti tradicionalan Uskrs.
'Zajedno idemo u malu crkvu u selu na misu, zajednički doručak i svi smo jedna velika obitelj', rekla je Nada Piljić iz Karanca. Poslije mise jedni će na konje, a drugi u čamce. Vožnja kanuima po Kopačkome ritu novina je u turističkoj ponudi. 'Imali smo prekrasan izlet koji sad nastavljamo obilaskom vinskih podruma. Nakon toga ćemo večerati dobru baranjsku ribu', rekla je Andrea Ipša iz Čeminca.
>> 'Smiješi' nam se turistički dobar Uskrs
>> Bajs najavio: U Hrvatsku stiže 11 milijuna turista
Baranjski je turizam, čini se, izašao iz recesije. 'Najava ima jako puno. Mislim da su ovi uskršnji blagdani do sada najposjećeniji u Baranji', dodala je Andrea. 'To je uobičajena priča, kada imamo plavi i zeleni cvijet, pa nerijetko povjerenstva kažu da su zeleni gradovi, kontinentalni gradovi, uređeniji od morskih', rekao je Antonio Sobol iz Turističke zajednice osječko - baranjske županije.
Slavoncima i Baranjcima na diku, unatoč znatno skromnijim sredstvima koje država ulaže u kontinentalni turizam. No, da ne pobrkamo lončiće, cijela Baranja ima kreveta koliko malo veći hotel u Dubrovniku, 500-njak postelja.