Konaković je reagirao nakon što je hrvatska pjevačica medijima rekla da su je, među ostalim, srbijanski policajci ispitivali o njezinoj izjavi o Srebrenici, odnosno karakteriziranju zločina koji je tamo počinjen 1995. godine genocidom.
Vlastii u Srbiji i političari iz reda bosanskih Srba odbijaju prihvatiti kvalifikaciju tog zločina kao genocida, unatoč činjenici da je to sadržaj pravomoćnih presuda koje su Međunarodnog kaznenog suda za bivšu Jugoslaviju (ICTY) i Međunarodnog suda pravde (ICJ).
Ministar vanjskih poslova BiH u objavi na društvenoj mreži X napisao je kako je režim u Beogradu "jadan" kada poseže za takvim mjerama zastrašivanja te je podsjetio kako je i pjevačici iz BiH Selmi Bajrami ranije iz sličnih razloga zabranjen ulazak u Srbiju.
"Srbija je zaustavila i ispitivala Severinu samo zato što je govorila istinu o Srebrenici. Ovaj postupak je jasan odraz jadnog režima koji javne osobe poput Selme Bajrami i Severine doživljava kao nacionalnu prijetnju, a istina o Srebrenici ostaje njihova noćna mora", napisao je Konaković.
Srbijanski ministar unutarnjih poslova Ivica Dačić je prije toga priznao kako policija u njegovoj zemlji ima popis osoba koje su, po njihovu sudu, počinili neku vrstu verbalnog delikta, vjerojatno kritizirajući vlast Aleksandra Vučića.
Dačić je najavio kako će se založiti da se takvi popisi ukinu ustvrdivši kako je Srbija demokratska zemlja pa u njoj ne bi trebalo primjenjivati takve mjere.