Lampioni su postavljeni na mjestu pogibije 19-godišnje studentice u Splitu. Studenti pješački prijelaz na Poljičkoj cesti prelaze s dvostrukim oprezom.
Djelatnica HAC-a, koja je nesreću skrivila s više od jednog promila alkohola u krvi, u istražnom je zatvoru. Ovo joj nije bila prva nesreća koju je skrivila u pijanom stanju.
Iz HAC-a poručuju kako nemaju utjecaj na ponašanje svojih djelatnika izvan radnog vremena te da će, ukoliko to utvrde, nadležna tijela prema djelatnici poduzeti radno-pravne mjere.
Zbog pijane vožnje sa smrtnim ishodom bez posla je ostala riječka pročelnica za sport. Prije dva mjeseca usmrtila je 41-godišnjaka. Ni njoj to nije bio prvi slučaj vožnje u takvom stanju.
Prema Zakonu, recidivisti koji su najmanje tri puta u tri godine uhvaćeni alkoholizirani za upravljačem, ostaju 2 godine bez vozačke i moraju na izvanredne liječničke preglede. Kazne za vožnju pod utjecajem alkohola su od 700 do 15 tisuća kuna. Za mnoge je to premalo.
I prometni stručnjaci slažu se za kazne adekvatne primanjima. Za recidiviste, pak, umjesto oduzimanja vozačke, predlažu uzimanje automobila. ''Oni koji nemaju vozačku opet idu za volan i kod takvih koji to ponavljaju očito kazne nisu dovoljne i treba naći načina s kojim opetovano rade prekršaje'', smatra prometni stručnjak Marko Šoštarić.
Samo prošli tjedan policija je u prometu zaustavila više od 40 recidivista. Resorni ministar u četvrtak je najavio promjene. ''Krećemo u jednu širu akciju koja bi trebala možda rezultirati i potpuno novim Zakonom o sigurnosti na cestama'', rekao je ministar unutarnjih poslova Davor Božinović.
MUP će ovaj vikend u patrolu s maksimalnim brojem policajaca. Poručuju da od nedjelje vozači moraju i danju imati upaljena svjetla. Provjeravat će brzinu i alkohol s posebnim naglaskom na recidiviste.
Dnevnik Nove TV gledajte svakog dana od 19:15, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.
Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr