Predizborna koalicija

Ilok: HDZ s pravašima protiv 'antihrvatske i antikatoličke Kukuriku koalicije'

Slika nije dostupna
Na predstojećim lokalnim izborima u Iloku, HDZ i HSP dr. Ante Starčevića izaći će u predizbornoj koaliciji. Kandidat za gradonačelnika bit će HDZ-ovac, dok će pravaš biti kandidat za njegova zamjenika.

Iločke gradske organizacije Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) i HSP dr. Ante Starčević (HSP AS) postigle su sporazum o zajedničkom izlasku na predstojeće lokalne izbore, objavile su danas lokalni ogranci tih dviju stranaka.

>> Tomašić i Karamarko potpisali koaliciju u Vukovaru

Navodi se kako je riječ o nastavku suradnje započete krajem studenoga prošle godine, potpisivanjem i provedbom Sporazuma o trajnoj političkoj suradnji na razini Republike Hrvatske i Vukovarsko-srijemske županije 's ciljem okrupnjavanja političke desnice i skidanja antihrvatske i antikatoličke Kukuriku koalicije sa svih razina vlasti'.

Stranke će imati zajedničkoga kandidata za gradonačelnika (HDZ) i zamjenika gradonačelnika (HSP AS) te zajedničku listu za Gradsko vijeće, gdje će u slučaju stvaranja potrebne većine mjesto predsjednika obnašati pravaški predstavnik, a mjesto zamjenika predsjednika HDZ-ovac.

Ovo nije kraj nego početak stvaranja domoljubnoga i demokršćanskog bloka na razini grada Iloka, zaključuje se u priopćenju. (Hina)

DNEVNIK.hr pratite putem iPhone/iPad | Android | Twitter | Facebook