Vatrogasac koji je na utakmici ozlijeđen oporavlja se, ali je pretrpio tešku ozljedu šake. Kolege su ga u ponedjeljak posjetile u splitskoj bolnici. Upravo o incidentima s opasnom pirotehnikom raspravlja se na konferenciji Hrvatskog nogometnog saveza i UEFE u Opatiji.
Diljem Europe ultraši petardama, bakljama i drugim eksplozivnim sredstvima ugrožavaju gledatelje, sportaše i interventne službe. David Bohannan, predsjednik Komisije za sigurnost UEFA-e rekao je kako je 67 posto svih incidenata na stadionima u Europi, u domaćim i međunarodnim utakmicama izazvano pirotehnikom.
U Hrvatskoj su kazne za upotrebu pirotehnike velike. Do 20 tisuća kuna, 60 dana zatvora ili zabrana posjeta stadionima. Dubravko Perec iz MUP-a rekao je da je ukupno 2700 osoba predmet zaštite te mjere.
Najteži incident dogodio se u Zagrebu kada je zbog topovskog udara policajac izgubio vid. Posljednjih godinu dana u Splitu su ozlijeđena dva vatrogasca.
Dario Gauš, zamjenik zapovjednika JVP Rijeka, rekao je kako su vatrogasci na prvoj liniji napada i da su poprilično ugrožena skupina i to na mjestu, na kojem ne bi trebali biti ugroženi.
Krunoslav Kaurić, voditelj protueksplozijskog odjela PU PG upozorava da ne postoji pirotehničko sredstvo koje nije opasno.Točan broj ozlijeđenih gledatelja i sportaša na utakmicama - nije poznat. No, težina ozljeda jest. Doktor Grgo Martinović, specijalista traumatologije KBC Rijeka napominje da su načešće ozlijede ruke i lica, a na licu oči i uho.
Mnogi nisu svjesni opasnosti koju nosi upotreba pirotehnike pa je i dalje krijumčare na stadione. Miroslav Marković, povjerenik za sigurnost HNS-a ističe kako krijumčari pirotehnike pronalaze svakodnevno nove načine kako da unesu pirotehniku na stadione, te kako o tome razmjenjuju iskustva s drugim navijačima diljem Europe.
Prate to i nadležne službe pa se igra mačke i miša, ultraša i djelatnika policije i zaštitarskih službi diljem Europe nastavlja. Cilj je UEFE i HNS-a ukloniti sva opasna eksplozivna sredstva sa stadiona i na tribine vratiti obitelji.