Zbog bure na Jadranskoj magistrali (DC8) između Novog Vinodolskog i Senja zabrana je prometa za autobuse na kat, vozila s kamp-prikolicama i motocikle (I. skupina vozila), izvijestio je u petak ujutro Hrvatski autoklub (HAK).
Za teretna vozila najveće dopuštene mase iznad 7,5 t bit će zabranjen promet na pojedinim dionicama državnih cesta u Istri i priobalju, u subotu od 4 do 14 sati i u nedjelju od 12 do 23 sata.
Na autocestama, kao i na državnoj cesti DC1, zabrana nema. U pomorskom prometu nema poteškoća.
Važno upozorenje
HAK napominje da će u subotu, na dan Thompsonova koncerta u Zagrebu, promet teći uz posebnu prometnu regulaciju.
S obzirom na očekivano veliku smjenu turista taj vikend, ali i velik broj posjetitelja koji dolaze u Zagreb na koncert, potrebno se na vrijeme informirati i pratiti prometne informacije na Drugom programu Hrvatskog radija te na internetskoj stranici i aplikaciji HAK-a.
Očekuje se da će se na određenim prometnim pravcima u gradu Zagrebu u noći na subotu otežano prometovati zbog privremene prometne regulacije vezane za koncert na kojem se očekuje pola milijuna posjetitelja.
Nekoliko dana prije koncerta, ali i na dan koncerta, uzevši u obzir da je počela turistička sezona i veći je priljev turista u Hrvatsku, očekuje se intenzivan cestovni promet vozila i pješaka u gradu te na autocestama prema Zagrebu iz svih smjerova, posebice iz smjera juga.
Pogledajte interaktivnu kartu za Thompsonov koncert, kao i vodič što se smije, a što ne smije ponijeti na Hipodrom.