afera Dinamo 2

Dramatičan iskaz na suđenju Mamićima: "Pucali su mi u auto, pretukli mene i ženu. Nitko nije reagirao"

Sejad Halilović
Sejad Halilović Foto: DNEVNIK.hr
Ponovno vatreni svjedoci na suđenju Mamiću. Igor Štimac, Goran Jurić i otac Alena Halilovića - Sejad, koji je iznio posebno dramatične detalje, od pucanja u njegov automobil do fizičkog napada.

Suđenje za izvlačenje novca iz Dinama u utorak počelo je neobično i dramatično, svjedočenjem oca Alena Halilovića, Sejada, također bivšeg igrača Dinama.

"Pucali su mi u auto. Izrešetali. Prijavio sam policiji. Pretukli su mene i ženu. To se dogodilo u diskoteci Sokol, gdje su svi reprezentativci bili. I Boban i Šuker. Jer smo igrali tad protiv Ukrajine. Nikad nitko nije reagirao niti me zaštitio. A pogotovo obitelj", ispričao je Sejad.

A transfer tada maloljetnog sina Alena velik je dio USKOK-ove optužnice koja tereti Zdravka Mamića.

Na mjesto za svjedoke sjeo je i nekadašnji igrač Dinama i brončani vatreni iz 1998. Goran Jurić. "Dinamo mi je ostao dužan novce. Ja mislim 180 tisuća ili 200. Ne znam", rekao je.

Ističe da je Dinamo dugovao i drugim igračima, a neki igrači dugovali su Mamiću.

Proslavljeni reprezentativac Igor Štimac svjedoči kako je početak 2000-ih bio iznimno težak za hrvatski nogomet.

"Svi mi koji smo se odlučili raditi u nogometu svjesno smo ušli u kršenje zakona, da budem najiskreniji. Jer prihvatiti se odgovorne pozicije u klubu koji protuzakonito djeluje s blokiranim računom bilo je jasno kršenje zakona jer ste morali imati nekakve paralelne račune da biste nastavili funkcionirati", ispričao je. 

Treba se saslušati još više od sto svjedoka

Priču pogledajte u videoprilogu reportera Dnevnika Nove TV Tina Kovačića

Pročitajte i ovo štrajk učitelja i nastavnika Njima je prekipjelo! "Iza ministra će ipak ostati nešto, a to je naziv fuksica!"

Pročitajte i ovo potvrdila Bijela kuća Cure detalji razgovora američkog i ruskog čelnika: Putin već povukao prvi potez