Naime, britanski ministar unutarnjih poslova nakon konačne sudske odluke o izručenju Damira Travice izdao nalog za njegovu predaju 04. listopada 2007. g. Osuđeni Travica zatražio je sudsku reviziju tog naloga, no žalba je odbijena, a isto tako i tužba koju je Travica podnio Europskom sudu za ljudska prava protiv odluke o svojem izručenju.
Slijedom navedenih odluka Interpol Zagreb dogovorio s Interpolom London primopredaju Damira Travice za 11. studenog 2008. godine, stoji u priopćenju Ministarstva pravosuđa.
>> "Držala je sina dok smo je klali"
Također se navodi kako je Damir Travica osuđen u odsutnosti zbog kaznenog djela ratnog zločina protiv civilnog stanovništva počinjenog u razdoblju od mjeseca svibnja 1991. do 20. siječnja 1992. godine na području mjesta Ervenik u općini Knin.
Tamo je kao pripadnik paravojnih jedinica tzv. 'Krajine', provodio terorističke akcije nad stanovništvom hrvatske nacionalnosti, prijetio im, vrijeđao ih, fizički maltretirao, pljačkao i uništavao pokretnu imovinu, a nepokretnu palio sve u cilju da prisili stanovništvo da napusti teritorij tzv. 'SAO Krajine'.
Civilno stanovništvo je lišavao slobode i odvozio ga u zatvor u Knin, gdje su dalje fizički i psihički maltretirani, pa su zbog takvog terora mnogi mještani morali pobjeći iz mjesta da bi sačuvali goli život, a 18. siječnja 1992. godine u jednoj akciji na zvjerski način, s drugim pripadnicima paravojnih jedinica ubio Hrvate Dragu Čengića, njegovu suprugu Nevenku i njihove malodobne sinove Slobodana i Gorana, navodi Ministarstvo u priopćenju.