Prvo plešite, razmišljajte poslije. Ili u ovom slučaju - prvo plešite, a grijte se i hladite poslije.
"Svatko tko je bio na nekom događaju i boravio u nekom nagužvanom prostoru, iskusio je vrućinu koju je stvorila publika i može to potvrditi. Ona postoji. Stvarna je", navodi Andrew Fleming-Brown, voditelj noćnog kluba.
"BodyHeat je, ukratko, mnogo vrućih, znojnih plesača u noćnom klubu, kojima je potrebno hlađenje kako bi uživali u noći", kazao je stručnjak za geotermalnu energiju David Walls.
Oprema kojom se koriste nije ništa novo, ali ideja jest.
"Mnogo noćnih klubova u ovom trenutku koristi se klimatizacijskim jedinicama kako bi uhvatili tu toplinu i odveli je s plesnog podija. Ali potom se ona samo izbaci u zrak. A onda kad imaju nešto što treba grijati, upale plinski bojler. I to je stvar koju smo ovdje presreli", dodaje Walls.
Toplina iz noćnog kluba transportira se cijevima u bušotine ispod zemlje.
"Toplina se prenosi u stijene do kojih ove bušotine dolaze i koje se koriste za skladištenje topline. Pa kada nam treba grijanje za nešto drugo, drugo doba dana ili drugi dio dvorane, možemo prenijeti toplinu sa stijena natrag kamo treba", objašnjava.
A prenijeti toplinu - i to plesom - trude se Nijemci.
"Što može biti bolje od susreta s drugim ljudima, uz malo glazbe i pokreta, a onda vam nije tako hladno? Mislim da je to nešto zbog čega osjećate toplinu i u tijelu i u srcu", navodi inicijatorica projekta Christiane Theobald.
Pronađite plesnog partnera, ulaštite cipele - i bez brige od hladnoće uplešite u zimu.
Dnevnik Nove TV pratite svaki dan od 19 sati, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.
Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr.