'Pritvorenik je došao u pratnji policije, pružena mu je pomoć te je tijekom obrade bio pristojan. Jedino je stalno ponavljao kako policija želi nauditi njegovu djetetu te da ih mora ‘riješiti’. Kada je ugledao policajca, potpuno je podivljao. Uzeo je škare koje nisu bile bolničke, nego policijske te nasrnuo na policajca koji je izvukao pištolj i pucao mu u natkoljenice', dr. sc. Leonardo Patrlj, predstojnik Klinike za kirurgiju bolnice u Dubravi, prenio je detalje koje su mu ispričali očevici, prenosi Jutarnji list.
Krv je šikljala na sve strane, a jedan je liječnik rukama zaustavljao obilno krvarenje. 'U tom trenutku Jurić je uzeo pištolj policajca koji je bio u futroli, policajac je povikao da nasilnik ima pištolj i liječnik je pustio njegovu nogu. To nije bila normalna situacija, čovjek se nadljudskim snagama borio da mu se ne pomogne. Ubrzo se srušio i to preko sestre kojoj su popucali ligamenti koljena', rekao je dr. Patrlj.
>> U bolnici nije moguće ispaliti hitac upozorenja u zrak
>> Interna istraga: Policajac je opravdano pucao na napadača
>> Policajac ubio muškarca koji ga je napao škarama
Nakon što se srušio, liječnici su pokušali nadoknaditi izubljenu krv, ali bilo je prekasno. 'U bolnici se nije moglo normalno raditi, trebalo je izvući živu glavu i u isto vrijeme osobu koja vas želi napasti pokušati spasiti. U tom trenutku nismo bili bolnica, nego poprište zločina', dodao je dr. Patrlj.
Stručnjaci kažu kako je za iskrvarenje dovoljno svega dvije do tri minute u slučaju da je riječ o ozljedi velike krvne žile poput bedrene arterije, a čovjek se kreće. 'Riječ je o magistralnoj žili i takav ishod, u toj situaciji, bio je neizbježan', rekao je doc. dr. sc. Mate Majerović.